«Нераціональний адміністративно-територіальний устрій в Україні став серйозно шкодити інвестиційній діяльності», — заявив у статті для «Дзеркала тижня» директор Департаменту місцевого самоврядування та адміністративно-територіального реформування Мінрегіонбуду Юрій Ганущак.
На думку Юрія Ганущака, серйозною проблемою для бізнесу стає складність отримання земельних ресурсів у приміських зонах, які є оптимальними для розміщення промислових підприємств.
«Бізнес нарешті став цікавитись і виробництвом. І ось тут він наштовхується на непросту земельно-адміністративну ситуацію, — зазначає чиновник. — Земля перебуває в юрисдикції сільради, однак за межами забудови села, тому, згідно із Земельним кодексом, розпоряджається нею районна рада: вважай — голова райдержадміністрації».
При цьому до розподілу земельних ресурсів виявляються причетними й інші владні органи, що ще більше ускладнює процедуру отримання земельної ділянки.
«Міський голова зацікавлений принаймні в тому, щоб підприємство розміщувалося в місті, оскільки це — податки, в першу чергу — плата за землю. А зміна цільового призначення землі — прерогатива вже області», — зазначає представник Мінрегіонбуду.
Внаслідок ускладненої бюрократичної процедури виникає грунт для можливої корупції, вважає Юрій Ганущак.
«Інтереси сторін, очевидно, не збігаються, і для їх зближення застосовується традиційний спосіб «змащення» коліщаток адміністративного механізму, — констатує експерт. — Вітчизняні та російські підприємці звикли до таких правил гри, а ось стратегічний інвестор дивується, навіщо вище керівництво країни закликає його вкладати гроші в непевний бізнес».
Детальніше читайте у статті Юрія Ганущака «Як нам облаштувати Україну» у свіжому номері «ДТ».