Експерт: Керівництво «Укрспецекспорту» замінять через російський тиск?

Поділитися
Нинішній президент України Віктор Янукович не збирався проводити кадрові перестановки в «Укрспе...

Нинішній президент України Віктор Янукович не збирався проводити кадрові перестановки в «Укрспецекспорті», але останнім часом опрацьовується питання зміни керівництва підприємства, а вибір відбувається виключно серед проросійськи налаштованих претендентів, стверджує директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак у статті для «Дзеркала тижня».

Зокрема, серед претендентів на посаду керівника «Укрспецекспорту» експерт називає прізвища двох екс-директорів підприємства — Андрія Кукіна і Валерія Шмарова. Ще одним претендентом, за даними експерта, є народний депутат Валерій Коновалюк.

«Вони всі різні, але, незалежно від рівня професіоналізму та стилю керівництва, впадає в око безальтернативне ставлення до Росії. В А.Кукіна воно, мабуть, буде тотожним поглядам нового віце-прем’єр-міністра В.Сівковича, який не проти виступити покровителем збройової торгівлі. У В.Шмарова і так вся історія переплетена з північним сходом, тому питання, з ким дружити, просто не виникне. Що ж стосується В.Коновалюка, то він уже почав грати ва-банк задовго до нинішнього моменту», — констатує Валентин Бадрак.

При цьому експерт нагадує, що саме за часів нинішнього гендиректора «Укрспецекспорту» Сергія Бондарчука підприємство отримало декілька дуже вигідних і масштабних контрактів, і збереження останнього на посаді могло б посприяти фінансово успішній діяльності компанії.

«А чи може залишитися нинішній гендиректор? У відповіді криється один істотний нюанс: розуміння того, що главі держави більш важливо: обсяги збройового експорту чи все ж таки щось інше, заретушоване?», — ставить риторичне питання експерт.

При цьому Валентин Бадрак констатує, що, за його інформацією, у початкові плани нового президента країни заміна керівництва «Укрспецекспорту» не входила.

«Поінформовані люди впевнені, що існувала готовність нового президента прийняти механізм збройового експорту у спадщину в цілому, без змін. І якщо новий час вимагає ревізії, то не інакше як у зв’язку з пропозиціями (або тиском) впливових осіб сусідньої держави», — заявив експерт.

При цьому він нагадав, що саме «Укрспецекспорт» здійснює практично всі стратегічні операції, пов'язані з торгівлею зброєю.

«Через держкомпанію і п’ять її дочірніх підприємств («Укроборонсервіс», «Прогрес», «Укрінмаш», «Спецтехноекспорт» і «Промоборонекспорт») «проходить» 80—85% вітчизняної збройової торгівлі. А це більш як 1 млрд. дол. щорічно, — констатував Бадрак. — За останню п’ятирічку наша країна заробила на зброї не менш як 5,8 млрд. дол. Що ж до п’ятирічки майбутньої, то рекордний за всю історію України портфель замовлень обіцяє, за підрахунками ЦДАКР, не менш як 7,5 млрд. дол.»

Докладніше читайте в статті Валентина Бадрака «Підкоп під «Укрспецекспорт». Хто за ким стоїть?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі