Нововведення, запропоновані Програмою економічних реформ, можуть викликати зростання непрозорості й корупції у банківському секторі. Про це заявив у коментарі для «Дзеркала тижня» екс-заступник міністра фінансів Олександр Савченко.
«Якщо взяти рекомендації, де можна побачити принаймні якусь конкретику, там виникає багато питань», - констатував експерт.
Зокрема, його сумніви викликала наступна теза Програми економічних реформ: «Для зниження частки проблемних активів необхідно: обрати й реалізувати модель реструктуризації проблемних активів у банківській сфері, наприклад, створити банк проблемних активів або перехідний банк»
На думку Олександра Савченка, такий банк може бути задіяний у великій кількості корупційних схем.
«Ідея створення «поганого», «санітарного», «перехідного» банку була запропонована Світовим банком уже в перші місяці початку кризи. Я послідовно виступив критиком такого проекту, розуміючи, що в Україні такий банк буде діяти дуже корупційно. Що пропонується: за рахунок бюджету (наших з вами грошей) чиновники мінятимуть погані активи (дірки від бубликів) банків, (причому найгірших банків!) на реальні мільярди гривень!», - обурюється екс-заступник міністра фінансів.
На його думку, далеко кращим рішенням, зважаючи на складну фінансову ситуацію в державі, було б створення відкритого ринку банківських активів.
«Створення «перехідного» банку зараз, за рахунок дефіцитного бюджету(!), коли грошей у світі вже дуже багато, виглядає дивно… Набагато кращою рекомендацією (до речі, вона не потребує будь-яких коштів) є створення прозорого, чесного, відкритого ринку банківських активів, у тому числі і проблемних!», - заявив Савченко.
Характеризуючи Програму економічних реформ в цілому, він підкреслив, що, попри проявлене розуміння економічних проблем країни, її автори замість конкретних пропозицій часто обмежуються загальними рекомендаціями.
«З одного боку, автори розуміють (з різною мірою глибини) більшість проблем нашої не реформованої за останні 10—12 років економічної системи. Це — великий плюс програми. Але, з іншого боку, далі дуже поміркованих і обережних, більше того, дуже загальних і неконкретних рекомендацій та обіцянок (це не реформи…) вони не йдуть», - констатував екс-заступник міністра фінансів.
Детальніше читайте в коментарі Олександра Савченка у свіжому номері «ДТ».