Російські парламентарі вирішили відмовитися від участі в літній сесії Парламентської Асамблеї (ПА) ОБСЄ, яка відбудеться в Києві на початку липня, повідомила «Інтерфаксу» в п’ятницю керівник делегації РФ у ПА ОБСЄ, перший віце-спікер Держдуми від фракції «Единая Россия» Любов Сліска.
«Так вирішило керівництво Держдуми і Ради Федерації» — сказала вона. За її словами, головною причиною цього рішення, є те, що парламент в Україні нині не є легітимним. «Ми вважаємо, що це просто нонсенс — проводити сесію Парламентської Асамблеї в країні, де зараз фактично немає легітимного парламенту» — пояснила керівник делегації.
При цьому вона підкреслила, що йдеться не про якийсь демарш, — рішення керівництва Федеральних зборів поширюється лише на одну, літню, сесію ПА ОБСЄ. «У зв’язку з цим ми пропонуємо не надавати цьому рішенню якогось особливого змісту — ніякої трагедії тут немає» — зазначила Л.Сліска.
Разом з тим, за її словами, не може не викликати тривоги те, що ефективність роботи ПА ОБСЄ, на її погляд, знижується, оскільки вона дедалі більше відходить від своїх базових принципів і по суті реалізує заявлені при створенні організації цілі, спрямовані на гарантування безпеки та співробітництво в Європі.
Як зазначила перший віце-спікер, російська делегація неодноразово на сесіях асамблеї порушувала питання й висувала пропозиції, які стосуються саме вирішення основних завдань ОБСЄ, проте відповіді на свої пропозиції так і не отримала. «Ми вважаємо, що такий підхід зводить нанівець зусилля учасників організації», — підкреслила вона.
Що ж до порядку денного липневої сесії асамблеї, то напряму «російських питань» у ній немає, вважає Л.Сліска. Проте, на її думку, «якщо судити з риторики останніх сесій ПА ОБСЄ, то й на цьому засіданні очікуються «домашні заготовки», які стосуватимуться російсько-естонських відносин — причому йдеться не про позитив, а саме про негативні моменти в цих відносинах».
Крім того, вона вважає, що напевне учасники асамблеї знову намагатимуться переконати російську делегацію в доцільності й «цілковитій безпеці для Росії» розміщення елементів системи ПРО «поблизу наших кордонів».
До того ж, очевидно, порушуватимуться питання російсько-грузинських відносин, а також щодо ситуації навколо Косова, Абхазії, Південної Осетії. «Ми свої оцінки з усіх цих питань уже висловили, і наша позиція не змінилася», — сказала вона.
Л.Сліска зазначила, що їй відоме занепокоєння керівництва ПА ОБСЄ, яке «болісно реагувало» на відмову взяти участь у літній сесії асамблеї, проте, вважає віце-спікер, це рішення російської сторони має стати сигналом для учасників організації.
«Ідеться насамперед про те, що ми домагаємося вирішення питань з огляду не тільки на інтереси нашої країни, а й заради справжнього гарантування безпеки в Європі, налагодження більш ефективного співробітництва між нашими країнами, відмови від орієнтації цієї організації у своїй роботі на вузьку тематику — наприклад, суто передвиборну», — підкреслила керівник делегації.