Генеральна прокуратура України в зв’язку з відсутністю складу злочину закрила кримінальну справу, порушену за фактами публікацій у ЗМІ, які перешкоджають діяльності Президента України.
Така інформація міститься у відповіді заступника генпрокурора Віктора Шокіна на депутатський запит Миколи Томенка, повідомили агентство «Інтерфакс-Україна» у п’ятницю в парламентському комітеті з питань свободи слова й інформації, очолюваному М.Томенком.
У відповіді В.Шокіна повідомляється: у діях працівників ЗМІ Херсонської, Дніпропетровської, Черкаської, Харківської й інших областей, стосовно яких проводилися слідчі дії за згаданою кримінальною справою, «не вбачається ознак злочину, передбачених Кримінальним кодексом України».
«По цій справі підозрюваних й обвинувачуваних слідством не виявлено», — говориться в листі В.Шокіна.
М.Томенко нагадує, що дану кримінальну справу було відкрито з формулюванням «за фактами публікацій у ЗМІ, брошурах та інших виданнях матеріалів, спрямованих на незаконний вплив на Президента України з метою перешкодити виконанню ним своїх службових обов’язків, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 344 Кримінального кодексу України».
«Я переконаний, що незамінну роль у тому, що влада, нарешті, усвідомила всю абсурдність висунутих обвинувачень, відіграла солідарна позиція громадськості, зокрема, значної частини політиків, ЗМІ й більшості журналістів», — зауважив глава комітету з питань свободи слова й інформації.
Як повідомлялося, у рамках даної кримінальної справи прокуратура провела низку допитів опозиційних регіональних журналістів і вилучила ряд накладів газет. За словами самих журналістів, найчастіше їх запитували, чому вони прийняли рішення передрукувати в своїх виданнях статті київської журналістки Тетяни Коробової з газети «Грані плюс».
Минулого місяця Президент України Леонід Кучма заявив, що попросив генпрокурора закрити цю кримінальну справу, проте офіційного підтвердження того, що справу закрито, до останнього часу не було.