«Чорноморнафтогаз»: Перспективних родовищ Румунія не отримала

Поділитися
На ділянках чорноморського шельфу, що відійшли Румунії за рішенням Міжнародного суду ООН, перспективні родовища вуглеводнів практично відсутні, заявили в коментарях «Дзеркалу тижня» фахівці ДАТ «Чорноморнафтогаз».

На ділянках чорноморського шельфу, що відійшли Румунії за рішенням Міжнародного суду ООН, перспективні родовища вуглеводнів практично відсутні, заявили в коментарях «Дзеркалу тижня» фахівці ДАТ «Чорноморнафтогаз».

«На тих родовищах, які переважно відійшли Румунії, — структури Олімпійська, Комсомольська, Краєва, — нічого перспективного не немає! Принаймні, ніякі дані, які б дозволяли робити підрахунки про промислові запаси нафти і газу, нікому не відомі», — заявив екс-керівник «Чорноморнафтогазу» Микола Ільницький.

З ним згоден і головний геолог ГАО «Чорноморнафтогаз» Петро Мельничук, який описує результати розвідки на структурі «Олімпійська» таким чином: «У 2001 році ми пробурили дві свердловини. Але припливи газу були настільки незначними, що ми навіть не змогли їх обгрунтувати, щоб поставити на облік. На державний облік такі запаси з огляду на невелику площу продуктивної газоносності не беруться».

На думку геолога, для точного визначення запасів нафти і газу необхідна подальша розвідка площ, але вірогідність виявлення значних родовищ украй невисока.

«Щоб судити про запаси цього родовища, необхідна серйозна додадкова розвідка площі. Але, на мою думку, ніхто на це найближчим часом витрачати гроші не буде. Існуюча ресурсна база на цій площі, на мій погляд, буде нерентабельною для розробки», — заявив Петро Мельничук.

На двох інших родовищах, які відійшли Румунії, — Краєвому і Комсомольському — пошукове буріння взагалі не проводилося, повідомив він.

«Ми вважаємо, перспективні ресурси там незначні. Тому ніякої трагедії щодо втрати «величезних запасів», якщо говорити про три цих об’єкти, як cтверджують деякі в пресі, немає», — вважає головний геолог «Чорноморнафтогазу».

Згоден з ним і голова правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» Анатолій Присяжнюк, який акцентує увагу на великій відстані потенційних родовищ від існуючих систем газотранспортування.

«Це близько 200 кілометрів. І якби там було відкрито невелике газове родовище, ніхто його найближчим часом не почав би облаштовувати й укладати газопровід. Це величезні гроші, які навряд чи коли-небудь окупляться. Тому ті, хто сьогодні заявляє про сотні мільярдів кубометрів втрат, просто некомпетентні», — заявив Присяжнюк.

Докладніше читайте у статті Валентини Самар «Нафта і газ Чорного моря: що «втратила» Україна?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі