Безкоштовна телефонна лінія для журналістів

Поділитися
Для безперешкодного висвітлення ЗМІ перебігу виборчого процесу Національна спілка журналістів У...

Для безперешкодного висвітлення ЗМІ перебігу виборчого процесу Національна спілка журналістів України, Професійне об’єднання «Незалежні медіа-профспілки України» та Правова програма IREX U-Media створили тимчасовий офіс для цілодобової допомоги журналістам у дні виборів.

Безкоштовна телефонна лінія для журналістів буде працювати 25 і 27 грудня з 12.00 до 20.00 та цілодобово з 8.00 26 грудня.

У разі порушення ваших професійних прав, у тому числі при відмові у наданні інформації, забороні присутності на засіданнях виборчих комісій тощо пропонуємо звертатися для надання негайної допомоги. 26 грудня та під час підрахунку голосів юристи та представники журналістських організацій будуть працювати не тільки у київському офісі, а й у всіх обласних центрах України.

Професійні права журналістів гарантуються Конституцією України та українським законодавством, зокрема ст. 26 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», ст. 38 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Умисне створення в будь-якій формі перепон у реалізації прав журналіста вважається перешкоджанням його законній професійній діяльності, за яке винні особи притягуються відповідно до закону до кримінальної (стаття 171 Кримінального кодексу України), адміністративної чи цивільно-правової відповідальності.

Отримання, зберігання та поширення інформації щодо перебігу виборчої кампанії є конституційним правом кожного журналіста, а об’єктивне висвітлення ходу виборчого процесу — професійним обов’язком.

Виборчим законодавством гарантований безперешкодний доступ журналістів і медіа на всі публічні заходи, пов’язані із виборами. Члени виборчих комісій в межах своїх повноважень і компетенції надають представникам засобів масової інформації всіх форм власності необхідні їм відомості щодо підготовки та проведення виборів.

Відповідно до пункту 9 статті 28 Закону «Про вибори Президента України» представники засобів масової інформації мають право без дозволу або запрошення бути присутніми:

— на засіданнях виборчих комісій усіх рівнів;

— у приміщенні, де проводиться голосування;

— під час підрахунку голосів;

— під час встановлення результатів голосування.

Єдина вимога закону — кількість представників від одного ЗМІ обмежується двома особами.

Документами, які підтверджують статус журналіста, є: редакційне посвідчення, посвідчення журналіста, видане Національною спілкою журналістів України або незалежною медіа-профспілкою.

Законодавством не передбачена якась акредитація журналістів на виборчих комісіях. Виборча комісія може позбавити журналіста права бути присутнім на її засіданні виключно у разі, якщо цей журналіст неправомірно перешкоджає проведенню такого засідання. Відповідне рішення приймається на засіданні комісії двома третинами від складу комісії і не може бути прийнято одноособово будь-яким членом виборчої комісії незалежно від посади, яку ця особа у комісії обіймає.

Під час проведення засідання виборчої комісії, у тому числі під час підрахунку голосів та під час встановлення результатів голосування присутні журналісти мають право проводити фото-, кінозйомки, аудіо- та відеозаписи. Виборча комісія своїм рішенням, офіційні спостерігачі, довірені особи кандидатів не можуть заборонити проведення журналістами таких зйомок або записів.

Ніхто не може залякувати або тиснути на журналіста, який знаходиться на виборчій дільниці і виконує свої професійні обов’язки. Ніхто не може незаконно заборонити доступ журналіста на виборчу дільницю під час проведення голосування.

Кожен журналіст може оскаржувати рішення, дії або бездіяльність відповідної виборчої комісії.

У разі створення перешкод журналістам під час проведення повторного голосування на виборчій дільниці у приміщенні, де проводиться голосування, на засіданнях виборчих комісій при підрахунку голосів, встановленні результатів голосування на виборчих дільницях та підсумків голосування в межах територіального виборчого округу, а також у випадку неправомірного недопущення зазначених осіб у приміщення для голосування виборча комісія може визнати голосування на виборчій дільниці недійсним відповідно до статті 13 Закону України «Про особливості застосування Закону України «Про вибори Президента України» при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року.

Повідомляйте про випадки порушень ваших прав за телефонами:

8-800-50-165-50

8-050-688-64-38

(044) 234-52-09

(044) 235-08-51

електронна пошта: administrator@nsju.org

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі