Банкір пропонує механізм усунення валютних ризиків у банківській системі

Поділитися
Звільнити клієнтів від валютних ризиків можна забороною валютного кредитування, а банки — створивши за допомогою НБУ механізм їх хеджування...

Звільнити клієнтів від валютних ризиків можна забороною валютного кредитування, а банки — створивши за допомогою НБУ механізм їх хеджування. Про це заявив голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін під час круглого столу, організованого «Дзеркалом тижня» для представників недержавних банків.

За словами банкіра, залучену із зовнішніх ринків валюту банки повинні мати можливість продати Національному банку України з правом зворотного викупу (операція своп), за курсом, що близький до курсу продажу, в момент, коли ці гроші необхідно повертати. При цьому НБУ не повинен враховувати цих коштів у складі золотовалютних резервів.

«Це дасть змогу захиститися від помилкових курсових рішень (зміцнення гривні), коли зростання золотовалютних резервів забезпечується фінансовим обліком, а по торговельному балансу ми маємо значний дефіцит. Для інвесторів і кредиторів з’являється захист від валютних ризиків, для банків — джерело гривні для кредитування», — пояснив Борис Тимонькін.

Докладніше читайте у статті Юрія Сколотяного, Олександра Дубінського і Наталії Яценко «Банківський інстинкт самозбереження, або Як не померти поодинці» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі