АНТИДЕМПІНГ-2001: ПРОЦЕС ПІШОВ

Поділитися
Факт демпінгу з боку українських постачальників труб до Росії визнано, повідомив журналістів у понеділок віце-прем’єр Російської Федерації, міністр фінансів Олексій Кудрін...

Факт демпінгу з боку українських постачальників труб до Росії визнано, повідомив журналістів у понеділок віце-прем’єр Російської Федерації, міністр фінансів Олексій Кудрін.

Він зазначив, що проведено аналіз ситуації з ввезенням українських труб до Росії. Нагадаємо, конфлікт навколо поставок українських труб на російський ринок тривав понад півроку, про що «ДТ» докладно інформувало читачів (див. «ДТ» № 21 від 25 листопада 2000 року).

Питання про імпорт українських труб у РФ розглядатимуть на наступному засіданні комісії з захисних заходів у зовнішній торгівлі та митно-тарифній політиці. За словами О.Кудріна, це питання перенесено з засідання комісії в понеділок.

Тим часом, 25 січня з’ясувалося, що уряд України не одержував офіційної інформації про визнання Росією факту демпінгу з боку українських експортерів труб. Про це агентство «Інтерфакс-Україна» повідомив начальник департаменту торгових обмежень і контролю за зовнішньоекономічною діяльністю Міністерства економіки України Володимир Стеценко. За його словами, до обговорення поставок української трубної продукції на ринок РФ українська та російська сторони не поверталися з середини грудня минулого року. «Квоти, запропоновані тоді російською стороною, не влаштовують українські підприємства, а росіяни не погоджуються на наші пропозиції», — сказав В.Стеценко.

Розслідування щодо імпорту українських труб розпочалося 17 березня 2000 року з ініціативи Фонду трубної промисловості РФ, який об’єднує низку великих російських виробників труб. За даними російських фахівців, з початку 2000 року поставки труб з України зросли в 2,2 раза — до 73 тис. тонн на місяць.

Тим часом, департамент торгових обмежень і контролю за зовнішньоекономічною діяльністю Мінекономіки України розцінив намір уряду РФ запровадити захисні заходи проти експорту українських труб як порушення російського законодавства та ряду ухвалених двосторонніх міждержавних угод з лібералізації торгівлі.

До Росії експорт труб здійснюють ВАТ «Харцизький трубний завод», ВАТ «Новомосковський трубний завод», ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» і ВАТ «Нікопольський південнотрубний завод». Група «Інтерпайп», створена 1990 року, контролює чимало великих підприємств гірничо-металургійного комплексу України, зокрема ВАТ «Нікопольський завод феросплавів», ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод», ВАТ «Новомосковський трубний завод», а також ЗАТ «Нікопольський південнотрубний завод».

Коментуючи зроблену в понеділок заяву віце-прем’єра РФ, міністра фінансів Олексія Кудріна про визнання факту демпінгу з боку українських постачальників труб, голова правління НВІГ «Інтерпайп» Андрій Стрельников заявив, що труби, вироблені на підпорядкованих НВІГ українських підприємствах, надходять на російський ринок за реальними цінами відповідно до витрат на виробництво й доставку продукції споживачам. Росія, як підкреслив глава «Інтерпайпу», проводить антидемпінгове розслідування для захисту своїх виробників, проте при цьому не враховує інтереси споживачів.

«За моїми даними, російські експерти неоднозначно оцінюють це розслідування, бо від запровадження мита на поставки трубної продукції постраждають не лише українські виробники, а й російські споживачі», — сказав голова правління «Інтерпайпу».

А тим часом Угорська спілка підприємств сталевої промисловості розпочала переговори з представниками металургійних підприємств України з приводу існуючих обмежень на ввезення української металопродукції до Угорщини.

Як повідомив агентство «Інтерфакс-Україна» у понеділок начальник департаменту торгових обмежень і контролю за зовнішньоекономічною діяльністю Міністерства економіки України Володимир Стеценко, переговори проходили в Угорщині. Він поінформував, що за результатами переговорів Міністерство економіки Угорщини ухвалить рішення про введення чи про скасування прийнятих раніше санкцій з обмеження ввезення в країну української металопродукції.

В.Стеценко пояснив, що до складу української делегації входять представники великих металургійних підприємств і юридичної фірми «Магістр & Партнери», яка захищає інтереси українських експортерів. На переговорах як спостерігачі присутні представники Мінекономіки України та МЗС Угорщини.

«Спершу передбачалося, що з українського боку основним учасником буде керівництво Української асоціації підприємств чорної металургії, проте в останній момент асоціація відмовилася від участі через непідготовленість. Додам також, що асоціація не взяла участі у переговорах, присвячених Угоді про самообмеження поставок української металопродукції в США», — зауважив В.Стеценко.

Як раніше повідомлялося, Рада міністрів Європейської Комісії схвалила пропозицію поширити на сім держав, включаючи Україну, дію спеціального режиму ринкової економіки в антидемпінгових розслідуваннях (anti-dumping Ad Hoc Market Economy Regime), який набрав чинності 12 жовтня 2000 року. Цей статус дозволяє поліпшити позиції країни під час антидемпінгових розслідувань, позаяк для країн з ринковою економікою експортні ціни порівнюються з внутрішніми цінами.

За станом на червень 2000 року в 13 країнах світу щодо України проводилося понад 100 антидемпінгових розслідувань за 26 товарними групами.

За даними Держпромполітики, експорт металопродукції за підсумками 2000 року в цілому досяг 6 млрд. дол., зокрема чорної металургії — 4,7 млрд. дол., що забезпечило понад 40% усіх валютних надходжень в Україну. У загальному обсязі українського експорту 2000 року продукція металургійного комплексу становила 63%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі