Комітет виборців України (КВУ) констатує, що в ході виборчої кампанії із позачергових парламентських виборів адміністративний ресурс у вигляді тиску на виборців, залякування з боку посадових осіб практично не застосовується. Про це на круглому столі у п’ятницю говорив глава правління КВУ Ігор Попов.
За його словами, найбільшою проблемою застосування адмінресурсу на чергових виборах є поєднання посадовими особами органів влади місцевого самоврядування виконання своїх обов’язків із діяльністю керівників виборчих штабів та кандидатів у народні депутати, повідомляє «Інтерфакс-Україна». Це призводить до використання державних ресурсів у виборчих кампаніях політичних партій, представлених у владі, зазначив керівник КВУ. Небезпечним виявом адмінресурсу стали також факти незаконного перешкоджання веденню виборчої агітації з боку окремих посадових осіб, додав він.
Водночас КВУ констатує як позитивний факт, що, на відміну від виборів 2006 року, фактів збору додаткових коштів із боку фіскальних та інших контролюючих органів не зафіксовано. Тим часом кошти на ведення виборчих кампаній партій залучаються від потужних українських і закордонних фінансово-промислових груп. КВУ не виключає, що натомість вони отримали гарантії сприяння у веденні бізнесу.
КВУ також зазначає, що на позачергових виборах 2007 року значно зросла роль судового процесу. В умовах недосконалості виборчих процедур і заангажованих рішень виборчих комісій рішення судів стають визначальними у проведенні кампанії. КВУ виражає стурбованість можливістю втягування у виборчу кампанію працівників правоохоронних відомств, беручи до уваги той факт, що їхні керівники перебувають у виборчих списках різних політичних сил.
Як приклад І.Попов назвав розпорядження Міністерства внутрішніх справ своїм підрозділам на місцях зібрати дані про громадян, котрі постійно перебувають на заробітках за кордоном. Він не виключає, що ці відомості будуть використані під час виборів одним зі штабів політичних сил.