У статті вчених, опублікованій у науковому виданні Journal of Psychopharmacology, описані результати шести експериментів у період з 1966-го по 1970 рік, де були задіяні 500 осіб. Цим людям було видано для прийому від 210 до 800 грамів LSD, найсильнішого галлюциногена, що входить, згідно з міжнародною класифікацією, до групи А.
Наркотики цієї групи відрізняються високою ймовірністю формування залежності і зловживання, не мають медичного застосування і використовуються лише у дослідницьких цілях.
LSD (Lysergic Acid Diethylamine) чинить потужний вплив на вироблення гормону серотоніну - медіатора нервової системи, що контролює такі функції організму, як поведінка і сприйняття дійсності, а також "відповідає" за почуття голоду і емоційний стан.
У групі піддослідних алкоголіків, яким було введено LSD, 59% учасників суттєво знизили рівень споживання алкоголю, у той час як у контрольній групі, що отримувала конвенціональне лікування, таких було лише 38%.
Терапевтичний ефект від одноразового введення наркотику тривав протягом півроку, а потім зник, причому ті, хто приймали LSD, повідомили про надзвичайно важкий період абстиненції.
Террі Кребс і Пал-Оріан Йохансен, автори цього дослідження, стверджували свого часу, що регулярний прийом LSD під контролем лікарів здатний принести більш стійкий позитивний ефект. !zn