Тисячі росіян добровільно ризикують життям, беручи участь в експериментах західних фармацевтів

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Проводити клінічні випробування на жителях Росії іноземним компаніям набагато дешевше і зручніше, ніж у себе. Фармацевтичні компанії використовують результати випробувань за кордоном, щоб ліки було простіше ліцензувати.

Готовність тисячі росіян брати участь у випробуваннях ліків є вельми сприятливою обставиною для світової фармацевтичної промисловості, бо у США і Європі клінічні випробування вимагають великих витрат, а залучити добровольців складно. Про це пише The New York Times.

У Росії, навпаки, відомства-регулятори, лікарі і навіть багато пацієнтів раді будь-якому шансу взяти участь в експериментах. «Для пацієнтів це часто єдиний спосіб отримати медичну допомогу на сучасному рівні», - пише видання.

Уряд Путіна полегшив фармацевтичним компаніям доступ до російських пацієнтів, щоб стимулювати створення робочих місць та інвестиції у високі технології. Закон від 2010 року зобов'язує компанії попередньо випробовувати на росіянах ліки перед початком продажів в Росії.

«Для російської охорони здоров'я випробування ліків у Росії в кінцевому підсумку - благо: сотні мільйонів доларів вкладаються в діагностичні дослідження та медичну допомогу, яких могло не бути зовсім», - пише газета.

- На українцях щорічно тестують 300 нових медичних препаратів


Не тільки Росія проводить таку політику. «Серед країн, які стимулюють або зобов'язують компанії проводити локальні клінічні випробування, - Сінгапур, Південна Корея і Китай», - повідомив Джон Льюїс, віце-президент Association of Clinical Research Organizations (США). Попутно він закликав ставитися до клінічних випробувань «як до експериментів, досліджень, а не як до лікування».

Фармацевтичні компанії використовують результати випробувань за кордоном, щоб ліки було простіше ліцензувати у США. Особливо компанії орієнтуються на Росію, щоб тестувати експериментальні препарати від психічних хвороб, іноді в тих же палатах, куди намагалися запроторити радянських дисидентів.

Простір для росту великий: з усіх клінічних випробувань, що проводяться у світі, на Росію припадає лише 5%, тоді як на США - близько 50%.

Клінічні випробування розрізняються за ступенем ризику: препарати тестують як на пізній стадії розробки, так і на ранній, коли їх вперше випробовують на людях. У Росії такі дослідження коштують дешевше і здійснюються швидше, ніж на Заході: добровольці погоджуються на подив охоче. Можливо, це пояснюється глибоким фаталізмом росіян. !zn

Читайте також:

Фармацевти створюють симулятор людини для більш ефективного тестування ліків

Виробників ліків в Україні стало менше на 23%

Французькі медики визнали 50% ліків марними

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі