В Україні існує постійна загроза масового отруєння алкоголем через його низьку якість. Про це 4 жовтня на прес-конференції повідомив директор Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків 3продається нелегально, таким чином, кожна друга пляшка алкоголю може бути джерелом хімічної загрози, в той час як у Чехії, в якій вже зафіксовано 26 випадків смерті від вживання неякісного спиртного, нелегальний алкоголь складає 25 % ринку алкогольних напоїв.
«Не можна вважати, що у нас у країні ситуація безпечніша, на відміну від того, що сталося в Чехії, Польщі та Словаччини, з точки зору алкогольної політики», - повідомив він.
За його словами, вироблений в Україні нелегальний алкоголь у першу чергу йде на український ринок, а вже потім в інші країни, куди він експортується.
«Необхідний набір грамотно вибудуваних регуляцій, і мова йде не тільки про прикордонні методи, а також і про спеціальні прийоми, як, наприклад, відбувається між Німеччиною і Данією, щоб домогтися того, аби контрабандний спирт доставлявся в країну чистим, без етилу та інших домішок», - додав він.
На думку Вієвського, Україна не є країною з добре структурованою алкогольною політикою. !zn
Читайте також:
Горілчаний офшор у Криму обійшовся бюджету в 300 мільйонів
Українці частіше стали пити горілку
Мінфін хоче посилити контроль над оборотом спирту
Кабмін ініціює підвищення цін на алкоголь замість боротьби з «паленою» горілкою