"Перш за все, ми повинні сьогодні чітко розмежувати поняття надання первинної і вторинної допомоги, таким чином зробивши медичне обслуговування найбільш ефективним - щоб людям із села не доводилося їхати сотні кілометрів на огляд до лікаря", - цитує Бахтєєву її прес-служба.
Запорукою успіху вирішення цього питання у Комітеті вважають комплексний підхід - збільшення фінансування, цільове забезпечення ліками та посилення кадрового потенціалу.
За словами Бахтееевої другий етап планується завершити до кінця 2012 року. "На другому етапі...хочемо випробувати реформу, запустивши її в дію у Вінницькій, Донецькій і Дніпропетровській областях", - пояснила депутат.
"Третій етап покликаний здійснити перехід від бюджетного утримування державних і комунальних закладів охорони здоров'я до принципу їх утримання за рахунок грошей, сплачених ним за надання конкретних медичних послуг", - зазначила Бахтєєва.
У комітеті розраховують, що таким чином вже до 2014 року нинішня система охорони здоров'я буде готова до переходу на медичне страхування. Ввести її в дію покликаний зареєстрований у Верховній Раді законопроект №4744 "Про фінансування системи охорони здоров'я та обов'язкове медичне страхування".
При цьому Бахтєєва уточнила: платити будуть тільки платоспроможні верстви населення. Ті ж, кому це не по кишені, і надалі будуть лікуватися за державний рахунок. "Державне фінансування медицини має зберегтися, і реформа не знімає з держави відповідальності за здоров'я своїх громадян. Страхові внески - лише додаткове джерело доходів. Звичайно, держава і надалі буде піклуватися про малозабезпечених, пенсіонерів, інвалідів і дітей", - сказала глава комітету.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна