Cashless економіка та іпотечні кредити: Зеленський зустрівся з очільниками Світового банку та МВФ

Поділитися
Cashless економіка та іпотечні кредити: Зеленський зустрівся з очільниками Світового банку та МВФ © Колаж, ZN.UA
Міжнародні партнери запевняють у фінансовій підтримці України.

Під час робочого візиту у США президент Володимир Зеленський зустрівся з президентом Світового банку Аджаєм Бангою та директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою. Зокрема сторони обговорили довгострокову підтримку фінансової системи та механізми передачі заморожених російських активів для відновлення України.

Банга підтвердив готовність Світового банку продовжувати надавати фінансову підтримки та рішення для покращення української економіки. Також розглядалося питання збільшення питомої ваги безготівкової економіки в економічній системі нашої держави.

«Створення справжньої cashless economy є вкрай важливим для України, і я повністю підтримую цей проєкт», – заявив Зеленський.

Очікується, що Світовий банк підготує пропозиції для створення ринкових механізмів залучення коштів комерційних банків на ринку іпотеки та інструменти для зменшення ризиків з метою зниження ставок за іпотечними кредитами.

Зі свого боку директорка-розпорядниця МВФ Георгієва наголосила, що Фонд пишається тим, чого досягла Україна в цих складних обставинах.

«Ми прогнозуємо зростання ВВП України цього року до 4,5%. У третьому кварталі поточного року ВВП зріс на 9,3% порівняно з третім кварталом 2022 року, що просто неймовірно. Інфляція в листопаді різко впала до 5,1%, що є мрією для багатьох країн, які не перебувають у стані війни», – зазначила вона.

Також Зеленський і Георгієва обговорили стан реалізації програми довгострокового фінансування на суму 15,6 мільярда доларів, зокрема виконання Україною визначених МВФ структурних маяків.

Окрім того, сторони обмінялися думками про необхідність розробки дієвого механізму використання заморожених російських активів на користь України, зокрема як джерела альтернативної бюджетної підтримки та інвестицій з метою відбудови нашої держави.

Нагадаємо, Виконавча рада МВФ виділила Україні черговий транш у розмірі 900 мільйонів доларів.

Що чекає на нас, якщо зовнішня фінансова допомога партнерів виявиться недостатньою чи несвоєчасною? Адже наразі є ціле коло невирішених питань, пов’язаних із зовнішнім фінансуванням. Що потрібно робити країні, аби створити власну «подушку безпеки»?

Про це – в статті Вадима Башти та Сергія Следзя на ZN.UA «Чому Україні потрібен план Б: що робити з економікою, якщо зовнішньої допомоги виявиться недостатньо».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі