Верховний суд застосував «антиколомойський закон» та поставив крапку в історії із націоналізацією Приватбанку

Поділитися
Верховний суд застосував «антиколомойський закон» та поставив крапку в історії із націоналізацією Приватбанку
Окрім справи Дубілета буде закрито ще 40 подібних справ.

Велика Палата Верховного Суду залишила в силі ухвалу суду першої інстанції та остаточно закрила провадження у справі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу ПриватБанку, внаслідок яких держава набула у власність 100% акцій банку в грудні 2016 року, повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

Мова йде про провадження за позовом колишнього голови правління та ексакціонера ПриватБанку Олександра Дубілета, який раніше володів 2,7249% акцій, який вимагав визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій фінустанови - bail-in.

Цим рішенням Велика Палата підтвердила застосування так званого  «антиколомойського закону» закону № 590-ІХ, який прямо забороняє повернення акцій виведених з ринку банків їх колишнім власникам, а єдиним можливим способом захисту прав колишніх учасників банку в разі їх порушення є відшкодування завданої шкоди в грошовій формі.

Як заявили у пресслужбі Приватбанку, це означає, що, крім справи Дубілета, буде закрито ще понад 40 подібних судових справ, які ініціювали колишні власники, щоб незаконно повернути собі ПриватБанк.

Закон № 590, спрямований на усунення прогалин в законодавстві, які раніше дозволяли судам реанімувати «зомбі» банки, виведені з ринку через неплатоспроможність, був прийнятий у травні 2020 року. Закон остаточно закріпив недопущення повернення націоналізованих банків, колишнім власникам та чітко окреслював передумови та процедуру отримання компенсацій колишніми власниками виведених з ринку банків. Так,  єдиним способом захисту прав колишніх акціонерів банку є відшкодування шкоди у грошовій формі. Всі інші судові провадження, в тому числі, що стосуються витребування акцій, визнання недійсними договорів, укладених у процедурі виведення банку з ринку за участю держави, у відповідності до приписів вказаного закону підлягають закриттю

"ПриватБанк" було націоналізовано в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд гривень. Портфель неробочих кредитів "Приватбанку", що  пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався в 212,795 млрд гривень.

Історію про те, як через шість років після націоналізації «Приватбанку» окремі кредитори вирішили, що все ще можна переграти читайте у матеріалі Юлії Самаєвої «Як віджати мільярд доларів — майстер-клас від бондхолдерів Приватбанку».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі