Вартість золота впевнено зростає, а наприкінці березня і в перший день квітня, показник досяг рекордної величини за останні роки – $2265,73 за унцію. Ця біржова ціна значно вища за показники кінця лютого і початку березня, коли ціна сягнула $2141,79 за унцію.
Якщо раніше експерти вважали сплеск зацікавленості до золота проявом тимчасового тренду, то наразі динаміка зростання ціни на золото за спостереженнями Bloomberg вказує на стрімке збільшення вартості зі збереженням тренду з лютого по квітень 2024 року. В лютому вартість золота за унцію на біржових торгах не перевищувала $2000. З середини лютого, золото зросло у ціні на 14%.
Чому дорожчає золото?
Основна причина зростання вартості золота на думку аналітиків криється в перспективі пом’якшення монетарної політики головними центральними банками та збереженні нестабільності на Близькому Сході. Одна з причини зростання ціни на дорогоцінний метал також і війна в Україні, що провокує нестабільність економічних інвестицій на континенті. Серед причин зростання попиту на золото, стрімке збільшення купівлі в Китаї, де покупці намагаються купувати злитки, реагуючи на непевність в економіці однієї з найбільших економік Азії і світу.
Висхідний тренд у біржових “золотих” угодах, за підрахунками Bloomberg, скоротив світові запаси інвестиційних фондів ETF, забезпечених золотом, приблизно на 100 тонн у першому кварталі. Це є найнижчий рівень запасів з березня 2019 року.
Причиною зростання ціни на золото та підвищений попит на нього є ризики, які мали ще напередодні Нового року китайські інвестори – в очікуванні конфіскаційних дій уряду, скорочення ринку нерухомості і біржового прибутку.
Також на перетікання активів у золото вплинула і геополітична нестабільність, зокрема нестабільність у використанні торговельних шляхів Червоним морем. Додають невизначеності та ризиків, які намагаються компенсувати інвестори, внаслідок політичної нестабільності в США, пов'язані з виборами та економічні проблеми щодо зростання економіки Китаю.
Коли золото мало найвищу ціну?
Золоту ще далеко до рекордного показника, який був досягнутий у січні 1980 року. З поправкою на інфляцію, вартість благородного металу тоді сягала 3 тисяч доларів, то майже на третину більше, ніж тепер.
Раніше повідомлялось, що вартість золота зросла на 3,1% і досягла позначки 2135,39 долари за тройську унцію. При цьому прогноз аналітиків виправдався, оскільки вартість мала сягнути 2200 доларів за тройську унцію. Відомо, що купівля золота у значних обсягах – це своєрідний індикатор, який свідчить про нестабільність на ринку. Невпевнені в майбутньому інвестори традиційно вкладають гроші в золото, як високоліквідний актив. Однак не лише інвестори стали більш обережними, а й центробанки різних країн, які теж поповнюють свої запаси.