Українці змінили ставлення до безготівкової оплати

Поділитися
Українці змінили ставлення до безготівкової оплати © pixabay.com
Показник таких грошових операцій зріс і становить 65%

Частка безготівкових операцій із використанням платіжних карток зросла до 65% у загальній сумі операцій із платіжними картками за підсумками 2023 року. Це майже на 4% більше, ніж до широкомасштабного вторгнення, хоча обсяг готівки, яка використовується, зростає.

За спостереженнями Національного банка України відповідний показник у 2021 році становив 61%. Частка безготівкових операцій зросла і за кількістю – до 93,5%, порівняно з 90,1% у 2021 році.

Національний банк позитивно оцінює згадану динаміку. “Платіжна інфраструктура України забезпечує безперебійне та стале обслуговування безготівкових операцій з платіжними картками, що дає змогу зберігати високий рівень довіри українців до безготівкових розрахунків”,  – повідомляє НБУ.

Всього, кількість операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками та фінансовими установами становила 7912,5 млн, а їхня загальна сума – 6140,8 млрд грн. 

Вдвічі більше операцій з українськими картками за кордоном – наслідки вимушеної іміграції

Більша частина карток використовувалась для оплати послуг і товарів в Україні – 91,9% від кількості. Водночас за межами країни користувалось платіжними засобами приблизно у 8% випадків. Це майже вдвічі більше, ніж показник 2021 року – 3,8%. НБУ пояснює таку зміну значною кількістю українців, які вимушено залишили Україну та проживають нині в інших країнах.

Загалом в Україні та за кордоном здійснено 7397,2 млн безготівкових операцій на суму 3980 млрд грн.

За 2023 рік обсяги касових оборотів банків зросли, повідомляє Національний банк України. Обсяг надходжень готівки до кас банків торік збільшився на 13,6% порівняно з 2022 роком та становив 2 494,3 млрд грн. Видачі готівки з кас банків за минулий рік збільшилися на 11,5% та досягли 2 543,7 млрд грн. Це зумовлено минулорічним пожвавленням економіки, якому сприяло налагодження нових шляхів постачання та сталий внутрішній попит на товари та послуги з боку населення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі