Обсяг коштів населення та бізнесу в банках у ІІ кварталі значно зріс. Більшість українських банків очікують, що буде й надалі збережено тренд щодо зростання інтенсивності обсягу коштів, які надходять від приватних та бізнесових клієнтів. Такі дані щоквартального опитування про банківське фондування опублікували в Національному банку України.
Водночас за даними опитування у третьому кварталі року банки очікують скорочення обсягів оптового фондування. “Отримати оптове фондування, зокрема фінансування для проєктів відновлення від ЄС та міжнародних фінансових організацій, сподіваються окремі великі фінустанови вже в ІІІ кварталі. Середня вартість фондування в ІІ кварталі знижувалася четвертий квартал поспіль”, – зазначається в дослідженні.
За даними НБУ, загальний обсяг капіталу банків в Україні за попередні 12 місяців зріс. Так вважає 90% опитаних респондентів в банківській системі.
Як зазначають експерти Національного банку, середня вартість фондування знижувалася четвертий квартал поспіль. “Найбільшими за всю історію опитувань, з ІІ кварталу 2021 року, були частки респондентів, які повідомили про зниження вартості коштів бізнесу і населення. Вартість оптових залучень також дещо зменшилася вперше за останніх три квартали”, – вказано у дослідженні НБУ.
Нагадаємо, що фондуванням у фінансово-кредитній системі називають загальну кількість ресурсів, які необхідні для діяльності банку. Відповідне фондування відбувається коштом як приватних, так і корпоративних клієнтів та складається з різноманітних внесків у капітал банку, а також всіх видів рахунків банківської установи.
Як повідомлялося раніше, на початок березня 2024 року у 63 банках України зберігалося 1 трлн 71 млрд гривень коштів фізичних осіб, у тому числі коштів до запитання - 679,4 млрд гривень. Найбільше вкладів у державному ПриватБанку - 386,6 млрд гривень.