Україна залучила завдяки ОВДП понад 1 трильйон гривень – НБУ

Інфографіка
Поділитися
Україна залучила завдяки ОВДП понад 1 трильйон гривень – НБУ © pixabay/pasja1000
Військові облігації з ринку українських ОВДП у більшості належать первинним дилерам – банкам

За шість місяців 2024 року український уряд залучив від розміщення облігацій внутрішніх державних позик понад 251 млрд грн. Водночас на погашення боргів за державними цінними паперами в цей же період спрямовано 103,7 млрд грн, повідомляє Національний банк України.

“Загалом з початку повномасштабної війни до 30 червня 2024 року урядом на первинних аукціонах було залучено більше ніж 1 069 млрд грн в еквіваленті: 731 644,6 млн грн, 6 788,2 млн дол. США та 2 383,9 млн євро. За цей період на погашення за ОВДП спрямовано 533 075,1 млн грн, 7 262,3 млн дол. США та 2 091,8 млн євро,” – зазначає НБУ.

Хто володіє українськими державними цінними паперами?

Як зазначають фахівці Депозитарію НБУ станом на 1 липня, стосовно військових ОВДП, що розміщувалися на аукціонах, найбільший обсяг цих цінних паперів сконцентрований банками – первинними дилерами. “Другим за обсягом є портфель військових облігацій у власності громадян та бізнесу України… Загальний портфель військових облігацій у власності фізичних та юридичних осіб на 1 липня 2024 року становив 114,2 млрд грн в еквіваленті порівняно з 56,5 млрд грн в еквіваленті на 1 липня 2023 року – зростання вдвічі. Обсяг військових облігацій внутрішньої державної позики у власності нерезидентів станом на 1 липня 2024 року становив 9 299,3 млн грн, 24,8 млн дол. США та 0,1 млн євро.”

Facebook/Національний банк України

За даними НБУ, Міністерство фінансів у червні 2024 року здійснило погашення військових ОВДП на суму 33 561,0 млн грн та 315,7 млн доларів США.

Як повідомлялось раніше, Національний банк України з 1 травня оновив розділи з оперативною банківською звітністю. Розділ “Фінансові ринки” на офіційному сайті НБУ доповнено інформацією про поточний стан ринку ОВДП – облігацій внутрішньої державної позики.

Розширення статистичної звітності спрямоване на підвищення прозорості роботи ринку внутрішніх державних облігацій, спрощення доступу українських та іноземних інвесторів до інформації про ринок ОВДП, а також збільшення їхньої обізнаності щодо можливих операцій та характеристик випусків відповідних цінних паперів, коментує появу цих нових публічних звітів Нацбанк.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі