Україна має намір до 1 серпня укласти угоду про реструктуризацію боргів за євробондами 

Поділитися
Україна має намір до 1 серпня укласти угоду про реструктуризацію боргів за євробондами  © Pexels/pixabay.com
Консультації продовжаться після того, як сторони не дійшли принципової згоди

Представники українського фінансового сектору і спеціальний комітет кредиторів, які отримали права від власників чверті всіх євробондів України, не дійшли згоди щодо реструктуризації боргів та виплати відповідних коштів за цими запозиченнями. Про це є відповідне повідомлення на Лондонській фондовій біржі.

Перемовини, що тривали з 3 по 14 червня, завершились лише тим, що сторони вирішили продовжити консультації. Ключова проблема – неузгодженість позицій щодо умов виплат як з українською стороною, так і з Міжнародним валютним фондом. Водночас у повідомленні йдеться, що представники України та спеціальний комітет кредиторів за євробондами продовжать консультації і дискусії щодо досягнення реальної для обох сторін угоди та її реалізації.

Міністр фінансів прокоментував заяву уряду на Лондонській фондовій біржі: конвертація в деривативи або прості облігації

Міністр фінансів України Сергій Марченко прокоментував урядову заяву на Лондонській фондовій біржі, уточнивши, що влада проводила закриті зустрічі з представниками комітету власників єврооблігацій. “Метою зустрічей було обговорення умов реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутись до 1 серпня 2024 року, збирання відгуків від ринку та погодження структури, яка була б задовільною для всіх сторін і дозволила б Україні досягти боргової стійкості відповідно до вимог Програми МВФ. Умови запропоновано на основі базового макроекономічного сценарію МВФ,” – пояснює очільник міністерства фінансів.

За повідомленням міністра, пропозиція України полягає в обміні всіх тринадцяти серій єврооблігацій:

  • на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти;
  • або на серію простих облігацій.

Конвертація у деривативи за першим сценарієм означатиме отримання власниками євробондів облігацій з фіксованою дохідністю у 2027 році. Номінальна вартість таких цінних паперів буде у прямій залежності від податкових надходжень та показників ВВП.

“Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25% до 60% залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії Програми МВФ,” – зазначено у коментарі. Також за результатами консультацій очікується досягнення домовленостей щодо умов реструктуризації до 1 серпня цього року.

Як повідомлялось раніше, власники євробондів України хочуть, щоб Україна поновила обслуговування євробондів у сумі приблизно 0,5 млрд доларів процентних платежів щорічно. У ЗМІ почали з'являтися публікації про імовірний варіант оголошення Україною дефолту після завершення боргових канікул. Водночас відповідний сценарій не буде влаштовувати ні кредиторів, ні Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі