НКЦПФР просить ветувати закон про регулювання на ринках капіталів через власні зарплати і обмеження для керівників

Поділитися
НКЦПФР просить ветувати закон про регулювання на ринках капіталів через власні зарплати і обмеження для керівників © pixabay.com
Пресреліз Нацкомісії має чимало емоційних висловлювань, а наприкінці висловлюється думка, що критика дій комісії є “спланованим ІПСО”

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку пояснила своє звернення щодо ветування закону про регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках. У пресрелізі НКЦПФР наголошується, що закон має бути доопрацьований.

“НКЦПФР звернулась до Президента України з проханням застосувати право вето з правками до тексту на прийнятий Верховною Радою у лютому Закон щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках (№3585-ІХ) задля можливості гідно доопрацювати Закон та внести необхідні правки, які надалі унеможливлять руйнування роботи регулятора, як державної інституції”, – зазначено у пресрелізі.

На думку комісії, необхідно врегулювати питання джерел заробітної плати працівників, а також введення обмежень щодо обіймання посад менеджментом НЦКПФР.  “Наразі у прийнятому тексті питання зарплат працівників, через правки групи депутатів, була вилучена база для нарахування зарплат. І в той же час в Законі про державний бюджет для визначення зарплат зроблено посилання на даний Закон, що свідчить про цілеспрямовану акцію підриву спроможностей Комісії залучати кваліфікований персонал”, – коментує зміни НЦКПФР.

На думку НЦКПФР, текст закону вводить значні додаткові заборони в доповнення до «Закону про запобігання корупції», яких немає в міжнародних практиках, немає в Національному банку України. Турбує комісію те, що ці заборони поширюються не лише на працівників Комісії, а й на значне коло осіб, периметр яких нечітко визначений “Наприклад, співробітники і їхнє близьке коло осіб не мають право отримувати будь-який дохід з банків (депозити, бонуси тощо), купувати державні облігації”, – зазначається у пресрелізі.

Водночас народні депутати від різних політичних сил – Ярослав Железняк та Ольга Василевська-Смаглюк – зазначають про наявний у нинішнього очільника Нацкомісії конфлікт інтересів. Зокрема, щодо спільного побуту та інтересів з керівницею однієї інвестиційно-фінансової компанії. в разі ухвалення та підписання закону, очільник НЦКПФР на думку народних депутатів мав би звільнитись з посади або відповідність цій посаді була б поставлена під сумнів.

Раніше стало відомо, про ухвалення та внесення змін у регуляцію корпоративного сектору - одна з вимог,  щодо євроінтеграції України в спільний економічний простір.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі