НБУ ввів низку валютних пом’якшень для юросіб

Поділитися
Заявили, що намагаються зміцнити валютні резерви.

Національний банк України з 10 вересня 2024 року пом’якшить валютні обмеження на купівлю та переказ іноземної валюти для покриття викидів діоксиду вуглецю та дозволить купівлю валюти торговельними майданчиками для сплати ПДВ у ЄС під час продажу туди українських товарів, повідомили  в Нацбанку у понеділок.

Так, державні підприємства зможуть купувати валюту та переказувати її на користь нерезидентів, щоб закуповувати квоти для покриття або компенсації викидів діоксиду вуглецю (CO₂), пов’язаних з авіаційною діяльністю.

В НБУ вважають, що це має посприяти безперебійності оборонних закупівель за державними контрактами, дасть змогу і надалі виконувати авіаційні перевезення за кордоном, а також підтримає українсько-європейське військово-технічне співробітництво.

Також дозволять проводити виплати за операціями, передбаченими договором перестрахування, укладеним з іноземними ядерними страховими пулами. Мова йде про сплату бонусу за беззбитковість, що є обов'язковою умовою, визначеною договором перестрахування. Очікується, що це пом'якшення матиме незначний вплив на міжнародні резерви та дасть змогу Ядерному страховому пулу виконувати зобов'язання перед партнерами.

Також вводиться дозвіл на купівлю та переказ іноземної валюти юридичними особами-резидентами, що є суб’єктами електронної комерції, для сплати ПДВ у ЄС за операціями з купівлі товарів українських виробників споживачами з країн ЄС.

«Умова для проведення цих операцій – суб’єкт електронної комерції має бути зареєстрований як платник податків у ЄС. Таке пом'якшення передусім підтримає малий та середній бізнес, який отримає можливість просувати власні товари на ринку ЄС завдяки торговельним майданчикам», - прокоментували в НБУ.

Додатково НБУ надасть бізнесу змогу відшкодувати купонні платежі за єврооблігаціями, що були виплачені з 24 лютого 2022 року до 9 липня 2024 року включно. Такі перекази будуть можливі виключно за рахунок власної іноземної валюти бізнесу. Однак такі операції зможуть здійснювати лише ті підприємства, які не мають випадків незавершеного валютного нагляду за операціями з експорту товарів протягом 12 місяців до проведення операції.

Зазначимо, що з іншого боку НБУ з 10 вересня посилює валютні обмеження на покупку ювелірних товарів та послуг а також на операції з агентами та менеджерами з нерухомістю за кордоном та вводить ліміти на проведення цих операцій у валюті. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі