З 1 жовтня в Україні вводять ліміт на перекази з картки на картку. Це тимчасовий захід

Поділитися
У НБУ пояснили, навіщо вдалися до запровадження ліміту.

З 1 жовтня Нацбанк України на пів року запроваджує для фізичних осіб ліміт на перекази «з карти на карту», відомі як P2P, C2С. Тобто у визначений період в місяць можна буде пересилати не більше 150 тисяч гривень, повідомили в НБУ.

«Ліміт діє лише на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб», – зазначили в НБУ.

Ліміт на пересилання грошей не застосовуватимуть:  

  • до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою; 
  • до рахунків осіб, які щомісяця з підтверджених джерел отримують суму, більшу від 150 тис. грн;
  • у разі переказу грошей між власними рахунками, якщо вони відкриті в одному банку;
  • до переказів юридичних осіб;
  • до операцій за реквізитами IBAN. 

«За даними НБУ, 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують вказану суму, отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність», – зазначили в НБУ.

У Нацбанку пояснили, що цей ліміт вводять, аби мінімізувати використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності. Зокрема, таким чином НБУ хоче боротися з використанням рахунків «дропів», які є поширеним механізмом функціонування тіньової економіки.

«Дропи» – це люди, передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам, а натомість отримують відповідну плату. Такі рахунки стають «транзитними» і їх використовують для відмивання грошей.

Цього року кілька найбільших банків вже розірвали ділові відносини з більш як 80 тисячами клієнтів, адже ті брали участь у схемі «дропів». Водночас НБУ встановило, що через таку схему щороку може проходити длизько 200 млд гривень.

«Тіньовий бізнес шукає для себе нові шляхи проведення грошових платежів, і це потребує швидкого реагування, тому НБУ запроваджує ліміт як тимчасове, антикризове рішення», – пояснили в Нацбанку.

За пів року, поки діятиме ліміт, в Україні мають напрацювати спільні рішення для розв’язання вказаної проблеми. Якщо вдасться запровадити дієві заходи, то ліміти скасують.

Раніше повідомлялося, що НБУ збирався запровадити ліміт у 100 тисяч грн на місяць.

Народний депутат Ярослав Железняк заявляв, що використання «дропів» буває не тільки у шахрайських злочинах. Але і використовуються ворогом для фінансування злочинів проти держави. Умовно ті самі наводчики. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі