Майже всі українські банки показали високу стійкість – Fitch Ratings

Поділитися
Майже всі українські банки показали високу стійкість – Fitch Ratings
Прогноз FR в цілому позитивний, хоча певні ризики існують, а загальний рейтинг залишається CCC– 

Майже всі українські банки капіталізовані згідно з секторальною оцінкою Національного банку України та мають відповідну стійкість, повідомляє Fitch Ratings. “Оцінка не виявила значних потреб у рекапіталізації для сектора, і лише один із семи банків з рейтингом Fitch, Укрексімбанк, потребує збільшення капіталу для виконання вимог щодо цільового рівня капіталу, – зазначено у звіті FR.

Ризики та рейтинг імовірного дефолту

Водночас експерти Fitch Ratings зазначають, що ризики для капіталу залишаються високими через відомі фактори: продовження війни та вплив війни на банківський сектор та економіку в цілому. 

“Довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті всіх українських банків з рейтингом Fitch становлять “CCC–”, що на одну позицію вище суверенного рейтингу”, – вказують експерти FR, підкреслюючи кращу стійкість банківської системи порівняно з урядовими гарантіями.

Капіталізація банків України: поточний стан

Спираючись на оцінку НБУ, експерти вказують на те, що п'ять українських банків планово збільшення капіталу, включаючи три банки з рейтингом Fitch – Укрексімбанк, Укргазбанк і Сенс Банк. Укргазбанк і Сенс Банк вже досягли цільових показників. Укрексімбанк має виконати план капіталізації по базовим показникам у третьому кварталі 2024 року

Рекордна прибутковість банків і зменшення рентабельності у 2024 році

Прибутковість українських банків за оцінкою Fitch Ratings була на рекордному рівні завдяки високим відсотковим ставкам та значній надлишковій ліквідності. 

Чистий прибуток сектору становив 131 млрд грн за 11 місяців 2023 року, порівняно з 23 млрд грн у 2022 р. 

Однак рентабельність у 2024 році навряд чи буде такою високою, як у 2023 році, оскільки процентні ставки зараз зменшені. Введений податок на прибуток банків, запроваджений у грудні 2023 року, уповільнить відновлення запасів капіталу, які були використані через необхідність створення значних резервів у 2022 році. 

Ставка податку на прибутки банків було підвищено до 50% у 2023 році та 25% у 2024 році з 18%. 

Загальна оцінка та прогноз

“Банківський сектор України продемонстрував значну стійкість під час конфлікту, чому сприяла підтримуюча монетарна політика та лояльність регуляторів. Ми очікуємо, що основні кредитні чинники для банків будуть досить стабільними у 2024 році, що визначає наш нейтральний секторальний прогноз”, – резюмують експерти FR.

Раніше, іноземні інвестори виявили зацікавленість до приватизації двох українських державних банків, а саме до Укргазбанку та Сенс Банку. Про це повідомляв заступник міністра фінансів Юрій Драганчук. “Держава має стратегію зменшення банківського сектору, присутності та своєї участі в ньому. Але треба реально дивитися на речі. Ринок зараз такий, що ви самі розумієте, Приватбанк – це той банк, у який готова вкладати гроші держава, і банк, який генерує мільярд доларів доходу державного бюджету”, – сказав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі