Проєкт Закону яким планувалось врегулювати віртуальні активи та призначити регулятора, відхилено. Таким чином розрахунки у біткоїнах та інших інноваційних активах, які законотворці називають “віртуальними” залишаться без регуляторного органу та законодавчих рамок.
Як пояснили у комітеті ВР з питань інтеграції України до ЄС, положення законопроєкту потребують суттєвого доопрацювання з метою приведення до повної відповідності з загальноєвропейським законодавством. Зокрема щодо Регламенту № 2023/1113/ЄС та Регламенту №2023/1114/ЄС.
Зокрема, Регламент ЄС 2023/1113 Європейського Парламенту регулює питання надання інформації, що супроводжує перекази коштів і криптоактивів.
“Законопроєкт пропонує визначити регуляторів ринку віртуальних активів; встановлює порядок здійснення публічної пропозиції віртуальних активів; створення Державного реєстру постачальників послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів; встановлює відповідальність для постачальників послуг, а також запроваджує оподаткування”, – зазначено в описі проєкту, який не опубліковано на сайті Верховної Ради.
Хто міг би бути регулятором криптовалюти в Україні?
Раніше висловлювались оцінки щодо ймовірного обрання регулятором крипторесурсів Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Однак НКЦПФР не має відповідних інструментів та можливостей активно діяти на відповідному ринку. Так само не профільним питанням є цей напрямок для Мінцифри.
У рейтингу компанії Chainanalysis щодо лідерів криптоактивів у топ-5 в 2023 році увійшли: Індія, Нігерія, В’єтнам, США та Україна.