Клірингова спілка, в якій домінує Індія, переходить на розрахунки в рупіях

Поділитися
Офіційне оголошення очікується від ACU через кілька місяців.

Дев'ять центральних банків, пов'язаних з орієнтованою на Південну Азію кліринговою палатою, досягли консенсусу щодо проведення розрахунків у місцевих валютах, включно з індійською рупією, щоб зменшити залежність від долара США та євро, пише Bloomberg.

Усі члени Азіатського клірингового союзу (ACU), до якого входять усі країни Південної Азії, а також Іран та М'янма, підтримують цей план, сказав Кхаїнг Шве Вар, генеральний директор Центрального банку М'янми.

Офіційне оголошення про перехід планують зробити у найближчі кілька місяців. Індія, ймовірно, лідируватиме у врегулюванні торгових операцій в ACU, де в 2021 році загальна сума угод склала 28,8 млрд доларів, що є зростанням майже на 55% за рік.

Станом на травень південноазіатська країна контролює майже 93% кредитних позицій ACU, що робить її найвпливовішим членом групи. Ця угода є однією з небагатьох, які Індія розробляє з метою глобалізації рупії та підвищення її прийнятності для міжнародних торгових розрахунків.

Ця зміна є частиною глобального руху з формування торгових блоків, які меншою мірою залежать від долара.

"Зниження залежності від доларів США стало нашою спільною метою", – сказав Вар.

Згідно із запропонованим планом, рахунки за угодами виставлятимуться у місцевій валюті, а розрахунки будуть проводитись раз на два місяці. Якщо виникне надлишок валюти, Індія зможе запропонувати рупію в обмін і накопичувати валюту. Наразі для розрахунків використовуються долари, євро та єни.

Виставлення рахунків у місцевих валютах може допомогти країнам, що розвиваються, зберегти валютні резерви під час кризи. Індія уклала подібну угоду зі Шрі-Ланкою після того, як острівна держава зіткнулася з найважчим економічним спадом за останні десятиліття. Іран прагне торгівлі в недоларових валютах після неодноразових санкцій з боку США.

Тим часом Індія продовжує нарощувати імпорт російської нафти і розглядає можливість платити за неї в юанях, щоб розширити свої валютні можливості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі