Євросоюз хоче передати Україні 15 млрд євро із заморожених активів РФ – FT

Поділитися
Євросоюз хоче передати Україні 15 млрд євро із заморожених активів РФ – FT © Freepik
Для цього потрібна згода усіх країн-членів ЄС, зокрема Угорщини.

Європейський Союз запропонує використовувати прибутки від заморожених російських активів для фінансування потреб України. Схема має на меті зібрати близько 15 мільярдів євро, тобто 3 мільярда євро на рік у проміжку 2023-2027 років.

Оприлюднити таку пропозицію Єврокомісія збирається 12 грудня, пише Financial Times.

Країни-члени ЄС повинні будуть одностайно підтримати цей план, а також подальші кроки з його реалізації, перш ніж гроші будуть надані Україні, розповів виконавчий віце-президент комісії Валдіс Домбровскіс. Потенційною перешкодою для цього може стати Угорщина, яка намагається заблокувати подальше фінансування України з боку Євросоюзу.

На другому етапі плану прибутки будуть перераховані до спільного бюджету ЄС, щоб допомогти підтримати Україну. Згідно пропозиції, використовуватимуть лише надходження від активів російського центрального банку.

Нагадаємо, ЄС заявляє, що заморозив російські активи на суму близько 21,5 мільярда євро, а ще 300 мільярдів євро коштів російського центрального банку заблоковані в країнах ЄС та G7.

Близько 125 мільярдів євро з цієї суми зберігає бельгійська компанія Euroclear. Бельгія, яка є членом ЄС, але не входить до G7, підрахувала, що у 2023-2024 роках збере 2,3 мільярда євро податків з цієї суми, заявивши, що використає ці кошти на допомогу Україні.

Імовірно, лідери ЄС не дадуть остаточного схвалення пропозиції на саміті 14-15 грудня, але, можливо, доручать своїм урядам далі працювати над нею. Оскільки важковаговики Німеччина і Франція висловлюють застереження, швидкої угоди не передбачається.

Раніше повідомлялося, що в ЄС не можуть дійти згоди щодо плану фінансування України із заморожених російських активів.  Протягом декількох місяців чиновники ЄС вивчали способи отримання доходів від активів РФ. Але цей план викликав скептицизм з боку урядів деяких країн, зокрема Франції та Німеччини, а також Європейського центрального банку, який побоюється, що це може спричинити нестабільність євро.

Скільки є доходів саме від заморожених російських активів і на що може розраховувати Київ, розповідає Тетяна Хутор у статті «Доходи від російських активів зростають. Чи використає їх Україна?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі