Курс долара у 2024 році буде на рівні 41,4 гривні, як закладено у державному бюджеті, якщо в України не буде проблем із макрофінансовою допомогою.
Таку думку висловив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин під час дискусії в Медіацентрі Україна.
«Якщо макрофінансова допомога надходитиме у повному обсязі, то буде той курс, що закладений у державний бюджет на рівні 41,4 гривні. Я думаю, може трошки менший реальний буде. Утім, якщо в України розпочнуться серйозні політичні проблеми із макрофінансуванням, то єдиний спосіб забезпечити соціальні платежі буде повернення до емісії», - зауважив Пендзин.
За словами експерта, якщо буде емісія, то «курс покотиться».
«Як на мене, найбільший ризик майбутнього року і найбільші проблеми, пов’язані з курсом долара, можуть виникнути саме в цій царині. У мене таке бачення», - підсумував Пендзин.
Нагадаємо, 2 жовтня НБУ заявив, що впроваджує керовану гнучкість обмінного курсу, що має посилити стійкість валютного ринку та української економіки. Цей перехід відбувається невдовзі після представлення регулятором Стратегії пом’якшення валютних обмежень і є його частиною.
Голова Нацбанку України Андрій Пишний заявив, що після відмови від фіксованого курсу гривня не здійснила «політ у космос», який пророкували російські ІПСО. Водночас НБУ продав «стільки валюти, скільки потрібно».
Пропозиція дешевої валюти в касах деяких банків змушує людей ледь не кредитуватися, аби ґрунтовно підготуватися до очікуваної девальвації гривні.
Чим це загрожує всім нам, читайте в статті Вадима Башти та Сергія Следзя на ZN.UA «Куплю готівковий долар у кредит: апетити населення та бізнесу до скупки дешевої валюти зростають».