Державний борг України перевищив 6 трильйонів гривень

Поділитися
Державний борг України перевищив 6 трильйонів гривень © Maklay62/pixabay.com
Разом з тим, очільник фінансового комітету парламенту не вважає це непереборною проблемою

Державний та гарантований державою борг України на кінець квітня склав 6,0104 трильйонів грн. У доларовому еквіваленті він складає $151,5 млрд. інформацію про статус держборгу опублікував голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“У квітні державний борг у гривні зріс на 1,5% (+86,2 млрд. грн.), у валютному еквіваленті на 0,3% (+0,5 млрд. дол.). Приріст за місяць обумовлюється запозиченнями на внутрішньому ринку та отриманням траншу на 1,5 млрд. євро від ЄС за програмою Ukraine Facility”, – уточнює очільник комітету. 

Структура боргу

Голова комітету також повідомив про структуру боргу та його ключові показники:

  • 71,5% –  зовнішній борг;
  • 28,5% – внутрішній.

До початку широкомасштабної війни зовнішній борг складав 61%, а внутрішній – 39% відповідно.

Скільки борг у іноземній валюті та в гривні?

В розрізі валютної складової, 74,1% боргу є у зовнішньому валютному вираженні, тобто зовнішніх зобов'язань та валютних ОВДП. Трохи більше чверті – 25,9% – це боргові зобов'язання держави у гривні.

Загалом з початку війни державний борг у гривні зріс у 2,2 рази, а у валютному еквіваленті – на 62,4%.

Що буде з боргом далі?

На думку очільника профільного комітету з питання фінансів, ці показники не є такими, які говорять про катастрофічне становище економіки. “Так, боргове навантаження на економіку і бюджет суттєво збільшилось. За оцінками МВФ, відношення держборгу до ВВП зросте до 94% ВВП у 2024 році (проти 49% ВВП у 2021). Це обумовлено виключно повномасштабною війною… Доля найбільшої частини держборгу - перед офіційними кредиторами - вирішуватиметься після війни і за наслідками її завершення. Війну розпочала Росія, яка має понести за це в тому числі симетричне фінансове покарання”, – вважає Данило Гетманцев.

Станом на 1 квітня державний і гарантований державою борг досягнув 5,9 трлн грн, або 90,6% ВВП за минулий рік. На початку 2022 року державний борг України становив 49% ВВП, а через три роки він наближатиметься до 100% ВВП, зазначає директорка з наукової роботи “Growford Institute” Тетяна Богдан. Експерти МВФ, провівши комплексний аналіз боргової стійкості України в березні 2024 року, зробили висновок про те, що гарантування платоспроможності держави потребуватиме зниження рівня державного боргу до 82% ВВП у 2028 році і до 65% ВВП у 2033-му.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі