Держава купила «Сенс банк» за одну гривню

Документ Доповнено
Поділитися
Держава купила «Сенс банк» за одну гривню

Кабінет міністрів України прийняв рішення купити у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб акції АТ “Сенс банк”, рішення про націоналізацію якого було прийнято Національним банком України напередодні,  у повному обсязі за одну гривню. Відповідну постанову затверджено урядом 21 липня.  

«Держава в особі Міністерства фінансів придбаває у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб акції АТ “Сенс банк” у повному обсязі за одну гривню. Органом управління корпоративними правами за акціями АТ “СЕНС БАНК”, що належать державі, є Міністерство фінансів», - йдеться в документі.

Згідно з урядовою постановою, Мінфін запропонував визначити Акціонерне товариство «Державний експортно-імпортний банк України» депозитарною установою, в якій відкрито рахунок у цінних паперах на ім’я держави, на який будуть зараховані/переказані права на акції АТ “Сенс банк”.

Тепер Міністерство фінансів має укласти договір купівлі-продажу акцій АТ “Сенс банк” та передбачити видатки на придбання банку та його утримання.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб рішенням виконавчої дирекції 21 липня уже запровадив у  АТ «Сенс банк» (колишній Альфа-банк) тимчасову адміністрацію.  

«Станом на зараз Фонд забезпечує стабільну операційну діяльність Банку. Сервіси для фізичних осіб працюють у звичайному режимі. Зокрема, здійснення платежів та отримання коштів у банкоматах для фізичних осіб доступні у рамках звичних, встановлених регулятором та банком лімітів, без додаткових обмежень зі сторони Фонду. Також без обмежень приймаються платежі юридичних осіб», - зазначили в ФГВФО.

Також зазначається, що після рішення уряду про придбання банку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів  після  отримання Фондом відповідного рішення Кабінету Міністрів України.

Зазначимо, що фактичними власниками «Сенс банку» досі залишаються російські олігархи Михайло Фрідман та Петро Авен. Рішення вивести з ринку "Сенс Банк" правління Національного банку ухвалило 20 липня на підставі закону  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану".

Про проблеми з націоналізацією банку Фрідмана, голова НБУ Андрій Пишний розповідає Юлії Самаєвій у другій частині інтерв’ю "Ми в Національному банку оголосили війну невизначеності" 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі