Відносини ЄС із Китаєм визначатимуться поведінкою Пекіна — Боррель

Поділитися
Відносини ЄС із Китаєм визначатимуться поведінкою Пекіна — Боррель © Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperación/flickr
Зокрема, це стосується і дій Китаю щодо Тайваню.

Відносини Китаю і Європи будуть визначатися поведінкою Пекіна, включаючи те, що відбувається навколо Тайваню, заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель. Про це повідомляє Reuters.

Коментар Борреля, зроблений на початку зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 в Японії, висвітлив дві теми, які опинилися в центрі уваги обговорення: необхідність єдиного підходу до Китаю і занепокоєння з приводу Тайваню.

Китай перебуває в центрі уваги дискусій глав МЗС країн G7, які зустрічаються в японському курортному містечку Каруїдзава. Японія, яка головує в G7, дедалі більше занепокоєна зростанням впливу сусіднього Китаю в регіоні і особливо зосереджена на можливості військових дій Пекіна проти Тайваню.

«Все, що станеться в Тайванській протоці, матиме для нас велике значення», - сказав Боррель, наголосивши на необхідності взаємодії з Китаєм і підтриманні відкритої комунікації.

За словами високопосадовця Державного департаменту США, глави МЗС G7, ймовірно, обговорять спільний і узгоджений підхід до Китаю.

Пекін вважає Тайвань своєю територією і не відмовляється від застосування сили для захоплення острова. Президент Тайваню Цай Інвень каже, що тільки народ острова може вирішувати своє майбутнє.

Нещодавні коментарі президента Франції Еммануеля Макрона підкреслили потенційні розбіжності між Європою та Сполученими Штатами щодо Китаю. В інтерв'ю після свого візиту в Пекін цього місяця Макрон застеріг ЄС від втручання в кризу навколо Тайваню. Після цієї заяви Макрон отримав порцію критики.

Європейські дипломати закликали Китай не застосовувати силу проти Тайваню, зайнявши жорстку позицію.

«Існує колективне занепокоєння з приводу низки дій, які вживає Китай», - заявив американський чиновник журналістам.

Узгоджена позиція

За словами чиновника США, який говорив на умовах анонімності, ймовірно, відбудеться дискусія про те, як країни G7 можуть продовжувати застосовувати «спільний і узгоджений підхід» до Китаю.

Нещодавні заяви G7 включали заклики до відкритої і конструктивної взаємодії з Пекіном, визнаючи при цьому, що «індивідуально всі члени G7 мають глибокі економічні відносини» з другою за величиною економікою світу.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок прагнула підкреслити єдність між членами G7.

«Як демократії, ми досягаємо успіху в системній конкуренції з авторитарними силами, коли наші партнери і друзі в усьому світі довіряють нам. Ми повинні уникати того, щоб наша єдність неправильно сприймалася з іншими як роз'єднання або нові розколи», - сказала вона перед поїздкою до Японії.

Тайвань також буде предметом обговорення, повідомив високопоставлений американський чиновник, але відмовився коментувати будь-які конкретні нові формулювання.

Для Японії війна РФ проти України посилила занепокоєння щодо потенційної військової інтервенції Китаю на Тайвань.

«Для Японії G7 є платформою, на якій вона може заявити, що питання безпеки стосуються не лише війни в Україні. Поставити Китай на порядок денний важливо не лише для Японії, але й для Сполучених Штатів», - сказав професор міжнародних відносин Йоічіро Сато.

У заяві Міністерства закордонних справ Великої Британії йдеться, що глави МЗС G7 обговорять, як міжнародна підтримка може бути використана найбільш ефективно, щоб допомогти українським військам продовжити прогрес на полі бою і забезпечити міцний мир.

Раніше повідомлялося, глави МЗС G7 на зустрічі в Японії обговорять війну РФ проти України, а також занепокоєння щодо Китаю та Північної Кореї. Міністри закордонних справ країн G7, ймовірно, повторять свої заклики до Росії негайно припинити війну проти України і зроблять «негласне» попередження Китаю щодо спроб змінити статус-кво силою.

Візит президента Франції до Китаю, який багато хто в Європі та США назвав "катастрофою" та "провалом", завершився, але луна від нього й досі дратує слух прибічників євроатлантичної єдності. Тим більше що Емманюель Макрон не заспокоївся й продовжує тиражувати свої вельми контроверсійні тези у виступах та інтерв’ю.

Що стоїть за ними й кому вони вигідні, читайте в статті екс-посла України у Франції та США Олега Шамшура "Як дядько Сі намагається відірвати Європу від дядька Сема руками Макрона".

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі