Пентагон коригує стратегію ядерного стримування через активізацію супротивників

Поділитися
Пентагон коригує стратегію ядерного стримування через активізацію супротивників © US Air Force
Міністерство готує зміни до чинноїї стратегії з урахування реалій.

США готові збільшити і модернізувати свій ядерний арсенал заради збереження потенціалу стримування, заявив заступник помічника глави Пентагону з ядерної політики Річард Джонсон. 

«Сьогодні ми залишаємося впевненими в поточних американських силах і доктрині. Але якщо — і я кажу «якщо» — знадобиться коригування ядерних сил, то ми маємо бути готові здійснити його в достатній час, щоб уникнути браку потенціалу стримування», — цитує посадовця сайт Пентагону. 

За словами Джонсона, за необхідності США також мають бути готові скоригувати свою ядерну доктрину, програму модернізації відповідного озброєння на найближчу перспективу та боєготовність і склад ядерних сил. 

«Зараз ми перебуваємо у світі, де ми стикаємося з кількома ядерними конкурентами, декількома державами, які розвивають, диверсифікують і модернізують свої ядерні арсенали, а також, на жаль, віддають пріоритет ролі, яку ядерна зброя відіграє у своїх стратегіях національної безпеки»,  – зазначив Джонсон, маючи на увазі посилення ядерного потенціалу Китаю та Росії та можливу ​​відсутність угод про контроль над ядерними озброєннями після лютого наступного року.

За його словами, Міністерство оборони у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки вже вжило заходів щодо посилення ядерного стримування та гнучкості, а також для здійснення програми ядерної модернізації департаменту. 

Зокрема, йдеться про необхідність модернізації ядерної бомби B61-13,  що є основною зброєю стратегічних ядерних сил США після закінчення Холодної війни, а також підвищену готовність підводних човнів класу «Огайо» з ядерним озброєнням і двигуном.

Тиждень тому департамент подав до Конгресу доповідь, в якій описується нова Стратегія використання ядерної зброї США.

Документ описує зміни, внесені в попередні вказівки, і враховує нові виклики стримування, пов’язані зі зростанням, модернізацією та збільшенням різноманітності ядерних арсеналів потенційних супротивників. 

У доповіді зазначено, що США мають готуватися до стримування  кількох ядерних супротивників одночасно та об’єднувати неядерні можливості для підтримки місії ядерного стримування. 

В документі також наголошується на важливості планування управління ескалацією для реагування на обмежену ядерну атаку або неядерну стратегічну атаку зі значними наслідками. 

Розробники вважають, що Сполученим Штатам слід поглибити консультації з союзниками та партнерами, а також забезпечити координацію і спільне планування з метою зміцнення можливостей стримування.  

Своєю чергою, заступник директора зі стратегічної стабільності Об'єднаного штабу Грант Шнайдер наголосив на необхідності проведення постійної інтелектуальної та аналітичної роботи для визначення низки сценаріїв і стратегічних обставин, з якими США та їх союзники можуть зіткнутися у 2030-ті роки.

«Щоб бути готовими до 2030-х років, ми маємо модернізувати наші ядерні сили, ядерне командування та управління, а також відповідну інфраструктуру, яка дасть нам змогу бути гнучкими та пристосовуватися згодом у міру появи нових викликів», – сказав Шнайдер.

Як повідомлялося, навесні 2024 року президент США Джо Байден схвалив нову ядерну стратегію США Nuclear Employment Guidance для підготовки до можливого одночасного ядерного зіткнення з Росією, Китаєм і Північною Кореєю.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі