Байден схвалив нову ядерну стратегію: що вона передбачає

Поділитися
Байден схвалив нову ядерну стратегію: що вона передбачає © EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN
Нова політика враховує наррощування ядерного потенціалу Китаєм та погрози Москви застосувати ядерну зброю в Україні.

Ще у березні президент США Джо Байден схвалив нову ядерну стратегію США Nuclear Employment Guidance для підготовки до можливого скоординованого ядерного зіткнення з Росією, Китаєм і Північною Кореєю, йдеться в опублікованому у вівторок матеріалі New York Times.

Політика стримування враховує стрімке нарощування ядерного арсеналу Китаю, який упродовж наступного десятиліття конкуруватиме за розміром і різноманітністю з арсеналами США та Росіїю та враховує погрози президент Росії Владіміра Путіна застосувати ядерну зброю в Україні.

Як повідомляє Times, після багатьох років скорочення ядерної зброї, останнім часом адміністрація сигналізує про готовність розширити арсенал США для протидії ядерним стратегіям Китаю та Росії. У лютому США попередили союзників, що Росія може планувати запустити в космос ядерну зброю.

У вівторок Times повідомила, що двом високопоставленим чиновникам адміністрації раніше було дозволено натякнути на перегляд ядерної стратегії США, не розголошуючи його існування.

У червні Пранай Вадді, старший директор Ради національної безпеки, попередив , що «за відсутності змін» у ядерних стратегіях Китаю та Росії США готові перейти від модернізації існуючої зброї до розширення свого арсеналу.

Вадді також натякнув на секретний документ, сказавши, що в ньому підкреслюється «необхідність одночасного стримування Росії, КНР [Китайської Народної Республіки] та Північної Кореї».

До того ж, термін дії останньої великої угоди з Росією про контроль над ядерними озброєннями «Новий старт», яка встановлює обмеження щодо ядерної зброї міжконтинентального діапазону, закінчується на початку 2026 року без продовження її дії.

Китай також припинив діалог зі Сполученими Штатами щодо ядерної безпеки, що раніше розглядалося як важливий крок у запобіганні ризику ненавмисної ядерної ескалації. Останній раунд переговорів між США та Китаєм відбувся наприкінці осені минулого року, незадовго до зустрічі Байдена та Сі в Каліфорнії, де вони намагалися відновити відносини між країнами. Однак китайська сторона вже тоді натякала, що не зацікавлена у подальших переговорах через американські постачання озброєння Тайваню.

Китай і Росія зараз як ніколи близькі: як політично, так і економічно.  Минулого місяця китайські та російські бомбардувальники далекого радіусу дії вперше провели спільне патрулювання поблизу Аляски та провели навчання з бойовими стрільбами у Південно-Китайському морі.

Другий представник адміністрації, якому було дозволено посилатися на документ, Віпін Наранг, ядерний стратег Массачусетського технологічного інституту, який працював у Пентагоні, раніше цього місяця заявив, що Байден «видав оновлені вказівки щодо застосування ядерної зброї, щоб врахувати численних суперників з ядерною зброєю» і «значне збільшення кількості та різноманітності» ядерного арсеналу Китаю.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі