Анналена Бербок наголошує на альянсі зі США щодо Тайваню – POLITICO

Поділитися
Анналена Бербок наголошує на альянсі зі США щодо Тайваню – POLITICO © МЗС України
Політикиня перебуває з візитом в Китаї.

ЄС не може залишатись байдужим до напруженості навколо Тайваню, заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Китаю. Вона також висловила переконання, що тісне партнерство з союзниками, які мають спільні цінності, зокрема зі США, буде вирішальним у час, коли Європа стикнеться з загрозами власній безпеці, які можуть надходити, зокрема, від Росії. Про це пише POLITICO, наголошуючи, що такі заяви європейської політикині нівелюють суперечливі зауваження президента Франції Еммануеля Макрона, який поставив під сумнів допомогу Європи у випадку, якщо Китай вторгнеться на Тайвань.

«Зараз ми бачимо, наскільки важливо мати партнерів у всьому світі, які поділяють наші цінності, поруч із нами, коли ми стикаємося з власними загрозами безпеці. Ось чому для нас це є важливим, оскільки ми – Німеччина і як Європейський Союз – є вразливими. Тому  ми не можемо залишатись байдужими до напруженості в Тайванській протоці», – сказала Бербок у Тяньцзіні, де вона розпочала триденну поїздку до Китаю.

Підкреслюючи важливість регіону для Європи, вона також зауважила, що через нього проходять 50% світової торгівлі та 70% світового виробництва напівпровідників і додала, що вільний доступ до Тайванської протоки також відповідає економічним інтересам Європи.

Коментарі Макрона викликали негативну реакцію не лише з боку європейських країн, які залежать від гарантій безпеки США, а й з боку американських республіканців, які давно ставили під сумнів прихильність Франції трансатлантичній безпеці. Колишній президент США Дональд Трамп, наприклад, описав Макрона як «цілувальника в дупу Сі Цзіньпіна».

У середу Макрон намагався заперечити, що Париж може залишити Тайвань у біді, однак лише посилив свій аргумент про те, що Європа не обов’язково наслідуватиме приклад США в питаннях регіональної безпеки.

Зі свого боку, Анналена Бербок, лідерка німецької Партії зелених, відома своєю жорсткою риторикою щодо Китаю, яку критикують деякі лідери коаліції, у коментарях під час візиту уникала прямої конфронтації  з Парижем.

«Якщо у вас спільний внутрішній ринок, ви не можете мати різні позиції щодо найбільшого торгового партнера ЄС — Китаю. З жодним партнером в Європейському Союзі ми не координуємось так тісно, як з нашими друзями у Франції», — сказала вона. 

Водночас, за її словами, Німеччина є залежною від Китаю в деяких сферах, і це не може не бентежити.

«Очевидним є те, що уроки, які ми виносимо з російської агресивної війни, повинні, звичайно, також вивчатися з урахуванням Китаю», — наголосила Бербок, аби застерегти  німецькі підприємства від ризикованого надмірного покладання на Китай.

Китай, зі свого боку, закликав Берлін не «політизувати» комерційні відносини між двома країнами на тлі повідомлень про те, що Німеччина може переглянути частковий продаж порту Гамбург китайському державному магнату Cosco.

«Ми сподіваємося, що Німеччина не буде робити звичайну комерційну співпрацю політизованою, ідеологізованою та сек’юритизованою, а також не створюватиме штучні бар’єри», – заявив речник МЗС Ван Веньбінь у четвер.

Голова Європейської ради Шарль Мішель заявляв, що європейські лідери стають все більш прихильними до ідеї президента Франції Еммануеля Макрона щодо «стратегічної автономії» від Сполучених Штатів.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі