Спецслужби Литви не виключають можливості втручання Китаю у вибори 

Поділитися
Спецслужби Литви не виключають можливості втручання Китаю у вибори  © EPA/ ALDA KALNINA
Цьогоріч у Литві відбудуться президентські та парламентські вибори. 

Втручання Китаю у цьогорічні вибори в Литві, яка є членом ЄС і НАТО, "однозначно не можна виключати" через підтримку Тайваню з боку Вільнюса. Про це заявив у четвер, 7 березня, глава Департаменту державної безпеки Литви Даріус Яунішкіс, повідомляє Reuters.

Китай знизив рівень відносин із Литвою і чинив тиск на транснаціональні корпорації, щоб вони розірвали зв'язки з балтійською країною після того, як наприкінці 2021 року Вільнюс дозволив Тайваню відкрити неофіційне дипломатичне представництво. 

У січні 2022 року ЄС подав скаргу до Світової організації торгівлі, звинувативши Пекін у дискримінаційній торговельній практиці щодо Литви. У січні 2024 року розгляд справи було призупинено.

"Я б сказав, що сценарій спроби вплинути на вибори однозначно не можна виключати... Я маю на увазі насамперед Китай", - заявив Яунішкіс.

Урядова коаліція литовського парламенту пообіцяла підтримувати "тих, хто бореться за свободу на Тайвані", перш ніж прийти до влади у 2020 році, і її політику щодо острова підтримав президент країни Гітанас Науседа.

У травні в Литві відбудуться президентські вибори, а в жовтні - парламентські.

"Ми спостерігаємо високий інтерес до виборів, як президентських, так і парламентських, оскільки вони дуже важливі для Китаю через нашу політику щодо Тайваню", - сказав Яунішкіс.

Китай збільшив “шпигунську активність” у Литві в 2023 році, заявили литовські спецслужби в щорічній оцінці загроз. За їхніми словами, "пов'язані з Китаєм" кіберактивісти регулярно перевіряють литовські урядові установи на вразливість "з метою проникнення в їхні мережі".

Китай розглядає Тайвань як свою територію і закликає інші країни не встановлювати відносини з островом. Литва, як і більшість країн світу визнає політику "єдиного Китаю" і не має повноцінних офіційних відносин із Тайванем. 

У Тайбея залишилося лише 12 дипломатичних союзників. Останнім часом Тайвань почав втрачати деяких союзників — Пекін активно “переманює” їх на свій бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі