Тайвань втратив дипломатичного союзника, який вирішив переметнутися на бік Китаю

Поділитися
У Тайвані наполягають, що Китай переманює країни за гроші.

Один з дипломатичних союзників Тайваню крихітна мікронезійська країна Науру розірвала відносини з островом всього через кілька днів після того, як у Тайбеї обрали нового президента Вільяма Лая. Представники мікронезійської держави вирішили «визнавати Тайвань як частину Китаю».

Науру була лише однією з 12 країн, які підтримують дипломатичні відносини з Тайбеєм. Але в останні роки Пекін, який наполягає на тому, що Тайвань є частиною Китаю, переманює його дипломатичних союзників, пише BBC.

Тайвань припускає, що ця втрата пов'язана з результатами виборів, що відбулися на вихідних, які розлютили Китай. Громадяни обрали своїм наступним президентом кандидата за суверенітет Вільяма Лая, якого Пекін назвав «порушником спокою» через його висловлювання на підтримку незалежності Тайваню.

«Ця подія є не лише помстою Китаю за наші демократичні вибори, але й прямим викликом міжнародному порядку», – заявили тайванські чиновники після того, як уряд Науру оголосив, що «більше не визнаватиме Тайвань як окрему країну, а радше як невід'ємну частину території Китаю».

Тайвань звинуватив Китай у тому, що він скористався нещодавніми «політичними коливаннями» в Науру, щоб «перекупити» країну за допомогою фінансової допомоги.

Китай, який розглядає самокерований острів з 23-мільйонним населенням як самопроголошену провінцію, що з часом перейде під контроль Пекіна, привітав рішення Науру.

Це не перший випадок, коли Науру розриває зв'язки з Тайванем, який вважає себе окремою від материкової частини Китаю державою з власною конституцією і демократично обраними лідерами. У 2002 році Науру зробила подібний дипломатичний перехід на бік Китаю - пізніше, у травні 2005 року, вона відновила відносини з Тайванем.

Аналітики також кажуть, що крок Науру не був несподіваним.

«Китай завжди прагне послабити вплив Тайваню, особливо в Тихоокеанському регіоні, де багато малих країн шукають шляхів розвитку", – сказав Міхай Сора – науковий співробітник австралійського аналітичного центру Програми тихоокеанських островів Інституту Лоуі.

Нагадаємо, коментуючи результати виборів на острові, Китай заявив, що вони не зупинять «неминучу тенденцію до возз'єднання». Пекін, який ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для взяття Тайваню під свій контроль, побоюється, що Лай може оголосити про створення Республіки Тайвань. Сам Лай запевняє, що зберігатиме статус-кво.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі