США підштовхують союзників до посилення обмежень на виробництво мікросхем у Китаї — FT

Поділитися
США підштовхують союзників до посилення обмежень на виробництво мікросхем у Китаї — FT © andriano_cz / depositphotos
Згідно з даними Financial Times, Вашингтон також намагається переконати Південну Корею приєднатися до Нідерландів і Японії й запровадити подібний контроль.

США підштовхують Японію та Нідерланди до посилення обмежень на експорт обладнання для виробництва мікросхем до Китаю, після низки досягнень китайських технологічних компаній Huawei та SMIC, внесених до "чорного списку". Вашингтон запровадив односторонній експортний контроль у жовтні 2022 року, намагаючись сповільнити зусилля Китаю зі створення або отримання високопродуктивних напівпровідників, які можуть бути використані у військових цілях.

Нідерланди та Японія, де компанії спеціалізуються на виробництві сучасного обладнання для виготовлення мікросхем, приєдналися до США минулого року, запровадивши експортні обмеження на складні машини та компоненти. Але, попри контроль, китайський виробник мобільних телефонів Huawei й шанхайська компанія Semiconductor Manufacturing International Corporation — обидві з яких внесені до американського торгового "чорного списку" — в серпні виявили, що вони виготовили передовий чіп, який використовується в телефонах Huawei серії Mate 60, пише Financial Times.

Адміністрація Байдена хоче, щоб Токіо і Гаага пішли далі, щоб закрити прогалини в існуючому режимі, кажуть люди, близькі до переговорів. За словами одного з них, країни досі не дійшли згоди щодо того, де знаходяться лазівки.

Можливі заходи включають обмеження експорту менш складних машин, а також введення обмежень на обслуговування і ремонт машин, які вже були придбані китайськими клієнтами до того, як контроль набув чинності. Європейський чиновник підтвердив, що Вашингтон чинить тиск, але не надав більше деталей. Представник японського міністерства торгівлі заявив, що Токіо веде переговори з різними країнами, але відмовився від подальших коментарів.

Три особи, знайомі з зусиллями уряду США, розповіли Financial Times, що Вашингтон також намагається переконати Південну Корею приєднатися до Нідерландів і Японії, запровадивши подібний контроль. Південна Корея не повторила голландську та японську системи контролю, оскільки її компанії не виробляють настільки складне обладнання для виготовлення мікросхем, як це роблять нідерландська ASML або японська Tokyo Electron.

"Китайцям не потрібно турбуватися про ефективність процесу — вони можуть використовувати найсучасніше обладнання для виробництва найсучасніших чіпів, тому що вони можуть дозволити собі втрачати гроші так, як ніхто інший", — сказав один співрозмовник.

Джерело, знайоме з ситуацією, повідомило, що уряд США також висловив занепокоєння з приводу того, що японські та південнокорейські напівпровідникові компанії продають критичні деталі обладнання китайським підприємствам, що потрапили під санкції, після того, як американські компанії призупинили поставки через заходи контролю. Китайський імпорт іноземного напівпровідникового обладнання зріс до рекордних показників минулого літа якраз напередодні голландського та японського контролю, оскільки виробники мікросхем у країні готувалися до обмежень. Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї засудив зусилля США, спрямовані на те, щоб позбавити Китай доступу до передових технологій.



 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі