Європа відновлює видобуток магнієвих руд, щоб скоротити залежність від Китаю — FT

Поділитися
Країни ЄС намагаються досягти більшої незалежності у сфері критично важливих металів.

Європа відновить видобуток магнієвих руд вперше за більш ніж десять років, оскільки ЄС намагається зменшити залежність від китайських поставок критично важливої сировини. Про це повідомляє FT.

Член ЄС Румунія надала концесію на видобуток магнієвих руд компанії Verde Magnesium за підтримки американського приватного інвестора Amerocap.

Verde має намір інвестувати $1 млрд у занедбаний магнієвий рудник поблизу міста Орадя та побудувати переробні потужності, які використовуватимуть відновлювані джерела енергії.

Понад 90% магнію, необхідного для виробництва легких алюмінієвих сплавів, імпортується з Китаю.

Європейська алюмінієва промисловість у 2022 році зазнала серйозних перебоїв, коли китайське виробництво тимчасово зупинилося через високі ціни на енергоносії.

Голова Verde Magnesium Бернд Мартенс сказав Financial Times, що рудник і завод в Румунії допоможуть Брюсселю досягти своєї мети - більшої незалежності у сфері критично важливих металів, необхідних для "зеленого" переходу. 

"Європейський промисловий сектор має гостру потребу в надійному постачанні критично важливих і стратегічних металів, особливо тих, які мають менший вуглецевий слід, ніж поточний імпорт, що може підтримати перехід Європи до вуглецево-нейтральної економіки", - сказав він.

Verde використовуватиме майданчик магнієвого рудника, який був закритий у 2014 році. Компанія планує розпочати виробництво до кінця 2027 року і досягти показника в 90 тисяч тонн на рік, що становитиме половину поставок до ЄС і 9% світового виробництва.

Verde, ймовірно, звернеться до механізмів фінансування Євросоюзу після того, як Європейський сировинний альянс - галузева мережа, підтримувана Єврокомісією, назвав це ключовою інвестицією.

Близько 87% світових поставок магнію і 95% обсягів для європейського споживання надходять з Китаю, який різко скоротив виробництво, щоб заощадити електроенергію в умовах зростання цін.

ЄС поставив собі амбітні цілі відповідно до Закону про критичну сировину. До 2030 року Союз хоче видобувати 10% критично важливих для ЄС мінеральних ресурсів, обробляти 40% і переробляти 15% до 2030 року.

Закон також спрощує отримання дозволів і визначає пріоритетність стратегічних проектів для фінансування, але його критикують за відставання від США в плані надання фінансової підтримки проектам.

Мартенс висловив упевненість, що видобуток магнієвих руд відновиться, попри місцеву опозицію та екологічні проблеми під час узгодження попередніх проектів.

Раніше повідомлялося, що США та ЄС співпрацюватимуть над зменшенням залежності від Китаю в постачанні критично важливих мінералів. Ключовим елементом спільних зусиль є взаємодія з багатими на корисні копалини країнами.

 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі