Росія і Китай торгують новою міддю під виглядом брухту – Reuters

Поділитися
Росія і Китай торгують новою міддю під виглядом брухту – Reuters © Pixabay
Це дозволяє їм як обходити санкції, так і уникати сплати певних податків.

Російська мідна компанія та китайські фірми знайшли спосіб обходу західних санкцій при взаємній торгівлі – вони торгують новою мідною катанкою, маскуючи її під брухт, що також дозволяє їм уникати сплати податків, пише Reuters із посиланням на власні джерела.

За словами джерел агентства, посередники подрібнювали мідну катанку у Сіньцзян-Уйгурі, щоб її було важко відрізнити від брухту, що дозволило і експортерам і імпортерам отримувати прибуток від різниці в ціні на брухт та новий метал.

Так, у грудні минулого року російське експортне мито на мідну катанку становило 7%, тоді як брухт оподатковувався на рівні 10%. Імпорт мідної катанки в Китай обкладається податком у 4%, а от податок на імпорт російського брухту не стягується.

Дані китайської митниці показали, що з грудня Китай закупив значно більше мідного брухту в Росії, тоді як дані російської митниці, отримані від постачальника комерційних даних, показали, що кількість брухту, експортованого до Китаю була незначною.

Reuters  зазначає, що Росія ніколи не була великим продавцем мідного брухту в Китай, однак з грудня минулого року імпорт Китаєм мідного брухту з Росії значно зріс. Більшість товару, 97%, або 6434 метричні тонни, пройшли через кордон Алашанькоу в Сіньцзяні в грудні.

Російські дані натомість вказують, що країна продала Китаю лише 73 тонни мідного брухту в тому ж місяці. З іншого боку у грудні відбулося раптове зростання експорту катанки з РФ до КНР.

Згідно з даними, підприємства РМЗ АТ «Киштимський мідноелектролітний завод», воно поставило до Китаю 8041 тонну мідної катанки через Алашанькоу в Сіньцзяні в грудні порівняно з лише 1618 тоннами в листопаді.

«Цей брухт із Росії де-факто є мідним прутом, але декларується як брухт. Я не можу розкривати більше деталей», — повідомило джерело з китайського виробництва, яке побажало залишитися анонімним.

Співрозмовник додав, що далі цей матеріал може безпосередньо іикористовуватись виробниками міді в провінціях Цзянсу та Чжецзян.

У відповідь на запит журналістів про розбіжності в даних російська митниця повідомила, що «тимчасово не надає дані про зовнішню торгівлю». У свою чергу РМК, яка знаходиться під західними санкціями, запевнила, що торгує лише з російськими компаніями.

Китай став основним напрямком для торгівля російських компаній, частина яких ще й опинилась під західними санкціями після вторгнення РФ в Україну.

Видання зазначає, що подрібнення мідної катанки є ефективним способом замаскувати новий матеріал під брухт. Зазвичай нові стрижні з чистої міді, які в основному використовуються для виготовлення силових кабелів, згорнуті в спіралі для зручності транспортування. Натомість мідний брухт є сумішшю дротів, труб і труб, які вже були у використанні, та спресований у вигляді блоків.

Окрім фінансового стимулу для уникнення сплати податків, подрібнений метал важче ідентифікувати та відстежити, що полегшує продаж китайським виробникам.

Теоретично у Китаю немає жодних юридичних перешкод для покупки міді у російських компаній, які перебувають під санкціями Заходу, але виробники можуть побоюватися втрати частину експорту через покупців, які прагнуть уникнути використання російської сировини.

За даними постачальника комерційних даних, у грудні минулого року китайські компанії здійснили п’ять закупівель продукції з маркуванням «мідна катанка» на заводі РМК на Уралі. На покупці компанія Modern Commodity Trading DMCC, що зареєстрована  в Об’єднаних Арабських Еміратах, отримала дохід приблизно в 65 мільйонів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі