Європа стурбована загостренням ситуації в Південно-Китайському морі — глава МЗС Німеччини 

Поділитися
Європа стурбована загостренням ситуації в Південно-Китайському морі — глава МЗС Німеччини  © МЗС України
У спірних водах загострилася суперечка між Китаєм та Філіппінами.

Європа стурбована розвитком подій у спірних водах Південно-Китайського моря, де нещодавно загострилася напруга між Філіппінами і Китаєм, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Про це повідомляє Bloomberg.

"Інциденти останніх місяців, коли китайська берегова охорона використовувала лазери і водомети проти філіппінських суден постачання, і навіть зіткнення, що сталися, викликають занепокоєння у нас в Європі", - сказала Бербок на брифінгу в четвер, 10 січня, після зустрічі з філіппінським колегою Енріке Манало в Манілі.

Китай претендує на контроль над майже всією акваторією Південно-Китайського моря, що суперечить позиції Філіппін та інших країн у Південно-Східній Азії. 

Бербок заявила, що "такі претензії не підпадають під дію міжнародного права", посилаючись на те, що вона називає "кришталево чітким" рішенням міжнародного трибуналу в 2016 році, який визнав недійсними широкі морські претензії Китаю. Пекін відкинув це рішення.

Напередодні свого візиту до Філіппін Бербок заявила, що свобода судноплавних маршрутів і безпека ланцюгів поставок "поставлені на карту" в умовах все більш жорстких дій Китаю. Вона також вказала на "стратегічне значення" Південно-Східної Азії, з якою Німеччина має тісні економічні зв'язки.

"Ризиковані маневри" китайських суден у морі порушують економічні права і можливості інших країн, зазначила глава МЗС Німеччини під час брифінгу. 

"Вони також ставлять під сумнів свободу судноплавства, яка закріплена в міжнародному праві, що стосується всіх країн світу", - додала вона.

Бербок повідомила, що Німеччина розгорнула розвідувальні дрони для посилення морської безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні.

"Ми хочемо продовжувати цю співпрацю в прибережній зоні не лише щодо додаткових безпілотників, а й щодо тренувань і регіональної співпраці", - заявила вона.

Манало зазначив, що економічна співпраця також була в центрі уваги переговорів з Бербок, а ще посилення оборонної співпраці і підтримка з боку Німеччини розширення потенціалу філіппінської берегової охорони.

Цього тижня у Бербок також заплановані візити до Малайзії і Сінгапуру.

Китай та Філіппіни перебувають у територіальній суперечці в багатих на ресурси водах, а уряд президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого посилює протести проти дій Пекіна. Також Філіппіни посилюють співпрацю з США.

Китай заявляв, що не закриватиме очі на постійні "провокації" з боку Маніли. Китайські державні ЗМІ також критикували Філіппіни за те, що вони покладаються на підтримку США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі