Дебати щодо збільшення кількості країн Європейського Союзу, які мають ключовий аргумент щодо зростання витрат є безперспективними. Потенційна ціна за збільшення країн ЄС є значно меншою, ніж потенційні втрати. “Альтернатива, безумовно, коштуватиме більше, ніж інвестиції в розширення”, – вважає екс-очільник Єврокомісії Жозе Баррозу у коментарі виданню Еuractiv.
Плата за нестабільність на кордонах Євросоюзу більша, ніж стабільність континенту. “Нестабільність створена успіхом Росії в Україні коштує менше?”, – ставить питання політик.
Взагалі питання прийняття нових членів до Євросоюзу необхідно сприймати не через призму бухгалтерського обліку та цифрових показників, а через призму стратегічних рішень євроспільноти.
“Наш висновок полягав у тому, що переваги, не лише політичні, а й економічні, були вищими, ніж витрати”, – вказав Баррозу, коментуючи рішення Єврокомісії у 2004 році.
На думку екс-очільника ЄК, для розширення меж ЄС мають докласти зусилля не лише керівники євроінституцій, але і європейські суспільства. «Іноді йде мова не лише про гроші, а про увагу, про присутність, і це вимагає чогось більшого, ніж те, що ми бачили досі”, – вважає Баррозу.
Євросоюзу не реально включити у свій склад країну, що є у стані війни, вважає Жозе Баррозу. Мова, зокрема, про Україну та поточний стан української держави. Разом з тим Жозе Баррозу вважає, що необхідно вже зараз інтегрувати Україну в діяльність загальноєвропейських інституцій. Це дасть змогу відбуватись поступовій та впевненій співпраці майбутньої країни ЄС з чинними організаціями Євросоюзу.