На "Рамштайні" союзники узгодять план підтримки оборони України до 2027 року

Поділитися
На © EPA/ RONALD WITTEK
У Пентагоні розповіли про майбутнє Контактної групи з питань оборони України.

Міністр оборони США Ллойд Остін планує провести 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України (UDCG), яке відбудеться 9 січня на авіабазі Рамштайн у Німеччині. Одним із ключових завдань зустрічі стане узгодження дорожньої карти для створення потужних оборонних сил України до 2027 року.

Про це повідомили у пресслужбі Пентагону.

Контактна група з оборони України заснована Остіном у квітні 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії. До неї входять близько 50 країн, які спільно працюють над забезпеченням безпекових потреб України.

Особливу роль відіграє група коаліцій, що охоплює вісім ключових напрямків оборонних можливостей України: авіація, бронетехніка, артилерія, розмінування, дрони, інтегрована протиповітряна та протиракетна оборона, інформаційні технології, морська безпека.

Кожна коаліція очолюється принаймні двома країнами-членами НАТО. За словами чиновників, під час засідання ці коаліції мають схвалити детальні дорожні карти, які допоможуть планувати та координувати довгострокову підтримку України.

Зустріч стане останньою для Ллойда Остіна як міністра оборони США, але, за словами представників Пентагону, це не означає завершення роботи UDCG. У Пентагоні зауважили, що багатосторонній підхід, заснований на співпраці союзників, забезпечує стійкість групи навіть у разі змін у політичному керівництві США.

"Ми впевнені, що багатосторонній формат, започаткований міністром Остіном, і надалі дозволить досягати більшого завдяки спільним зусиллям, ніж будь-яка країна могла б зробити самостійно", – зазначив один із посадовців.

Чиновники також підкреслили, що європейські партнери готові продовжувати роботу коаліцій, незалежно від позиції нової адміністрації США.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, на "Рамштайні" Остін має оголосити про масштабний пакет воєнної допомоги Україні. Його оцінюють у близько 4 мільярди доларів. Пакет мають сформувати з наявних запасів, аби доставити більшу частину обіцяної зброї Україні до моменту, коли Дональд Трамп складе присягу.

Військова допомога Україні від Сполучених Штатів може значно зменшитися або зупинитися після приходу до Білого дому Дональда Трампа. У цій думці єдині як представники Республіканської партії, так і більшість авторитетних експертів світових ЗМІ.

Кореспондент ZN.UA поспілкувався з представниками українських силових структур і спробував визначити: в чому американська допомога Україні незамінна, а в чому її можливо замінити та в який спосіб.

Більше – в статті "Хиткий шлях самостійності: чого очікувати Україні в разі зупинки військової допомоги від США" пише Віталій Кононученко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі