Шольц та Макрон зустрінуться в Парижі напередодні візиту Сі Цзіньпіна — Politico

Поділитися
Шольц та Макрон зустрінуться в Парижі напередодні візиту Сі Цзіньпіна — Politico © EPA/ Hannibal Hanschke
Це буде перший візит лідера Китаю до Європи за останні кілька років.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрінеться з президентом Франції Еммануелем Макроном у четвер, 2 травня, ввечері в Парижі, щоб обговорити політику Європейського Союзу та Китаю. Про це повідомляє Politico.

“Таємна зустріч” двох лідерів, яка відбудеться за кілька днів до візиту лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Європи, описується як напівприватний захід: Шольц і його дружина перебувають у короткій відпустці в Парижі, де вони зустрінуться з Макроном і першою леді Франції у ресторані. Жоден з радників не братиме участі у вечері.

Шольц і Макрон неодноразово висловлювали протилежні позиції, востаннє в лютому, коли президент Франції відкрив двері для потенційного введення військ в Україну, що канцлер Німеччини рішуче відкинув.

Ключовою темою дискусії стане візит Сі, який прибуває до Франції в неділю, 5 квітня, після чого вирушить до Сербії та Угорщини. Вечеря дасть Шольцу можливість поінформувати Макрона про свою зустріч з Сі в Пекіні минулого місяця. Шольц і Макрон також розійшлися в думках щодо потенційного запровадження тарифів ЄС на китайські електромобілі.

За словами Ноа Баркіна з Німецького фонду Маршалла, Макрон запропонує канцлеру Німеччини приєднатися до нього на зустрічі з Сі наступного тижня разом з главою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Іншою ймовірною темою вечері буде політика ЄС, зокрема оборона та її фінансування. Макрон наполегливо просуває так звані оборонні облігації, які передбачають спільний європейський випуск боргових зобов'язань для фінансування військових інвестицій.

Шольц поки що відкидає цю ідею.

Повідомлялося, що Сі Цзіньпін на початку травня планує відвідати кілька європейських країн. Це буде перший візит лідера Китаю до Європи за останні кілька років.

Відносини Пекіна з Брюсселем погіршилися через повномасштабне вторгнення Росії в Україну та торговельну політику Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі