Як існував пакт Ріббентропа-Молотова, де-факто існував пакт Меркель-Путіна – Моравецький

Поділитися
Як існував пакт Ріббентропа-Молотова, де-факто існував пакт Меркель-Путіна – Моравецький © Kancelaria Premiera/flickr
Прем'єр Польщі, за місяць до виборів, звинуватив політичного опонента у «виконанні пакту»

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про існування пакту Меркель-Путіна щодо залежності Європи від російського газу та іншої сировини. Про це він заявив за місяць до парламентських виборів (15 жовтня) та звинуватив у «виконанні пакту» головного політичного опонента керівної партії «Право та справедливість» Дональда Туска, який є лідером опозиційної партії «Громадянська платформа». 

Свою заяву Моравцький зробив 17 вересня у Facebook, приурочивши її до дати нападу Радянського Союзу на Польщу у 1939 році, після нападу нацистської Німеччини. 

«Сьогоднішня Росія все ще є тоталітарною, імперською, колоніальною та домінуючою імперією зла. В цьому контексті ще більш шокуючі рішення «Громадянської платформи», що призводять до послаблення сили Польщі відносно Росії», – заявив Моравецький. 

За його словами, Туск «очолив політику обнулення». На рахунок політичного опонента Моравецький записав ліквідацію польських військових частин, а також політику залежності від російського газу. 

«Так само, як тоді [у 1939 році] існував пакт Ріббентропа-Молотова, де-факто існував пакт про газ та сировину Меркель-Путіна, який повинен був привести значну частину Європи в залежності від російської сировини та політики Німеччини. Дональд Туск був головним виконавцем цього пакту – тут, в Польщі, а пізніше, в Брюсселі. Саме тому він отримав найвищі німецькі ордени та отримав найбільші європейські апанажі за служіння їх інтересам», – заявив Моравецький. 

Нагадаємо, що уряд Польщі 12 вересня ухвалив рішення про односторонню заборону імпорту українського зерна до країни (не дивлячись на рішення Єврокомісії) – заграючи перед польськими фермерами, які є електоратом партії «Право та справедливість». 

Українці в останні місяці стали жертвою прагнення керівної польської партії виграти 15 жовтня парламентські вибори. Оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко аналізує це загострення у відносинах у статті «Як Україні не посваритися із Польщею й чому виник скандал».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі