WP: Все більше українських біженців обирають Німеччину, а не Польщу

Поділитися
WP: Все більше українських біженців обирають Німеччину, а не Польщу © unsplash/maheshkumar_painam
Українців приваблюють більш високі заробітна плата та пільги

Польща втрачає велику кількість українських біженців зі своєї робочої сили, оскільки вони виїжджають до Німеччини в пошуках вищої заробітної плати та державних пільг у багатій західній економіці. Те, де вони обирають місце проживання, впливає на ринки праці в європейських країнах, які відчайдушно потребують працівників і стикаються з демографічним спадом через власну низьку народжуваність.

Польща більше не є першим вибором українців, зазначає директор з економічного розвитку агентства з працевлаштування EWL Міхаліна Селевич. Її компанія, спільно з Центром східноєвропейських досліджень Варшавського університету, провела дослідження й склала звіт «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції в міграції українських біженців», повідомляє The Washington Post.

«Ми повинні бути стурбовані», – сказала Селевич.

Якщо у перші місяці повномасштабної війни Польща прийняла більше українських біженців, ніж будь-яка інша країна, то зараз ситуація змінилася. Згідно зі статистикою Європейського Союзу, на кінець червня в Німеччині було зареєстровано 1,1 мільйона громадян України порівняно з 975 тис. у Польщі. Це означає, що з серпня 2022 року кількість українців у Польщі зменшилася на понад 350 тис. осіб, тоді як у Німеччині вона зросла на понад 410 тис. осіб.

Дослідження показало, що фактором міграційного зсуву є розвиток мережі українців у Німеччині, оскільки люди, які вже влаштувалися там, допомагають друзям і знайомим зробити цей крок. Опитані в дослідженні українці також назвали інші причини вибору Німеччини, серед яких вища заробітна плата, вищі соціальні виплати для біженців та кращі медичні послуги.

У дослідженні також вказується на курси німецької мови, організовані урядом для біженців, як на важливий фактор, який допоміг українцям інтегруватися в суспільство і знайти свій шлях на ринку праці. Польський уряд, навпаки, не пропонує біженцям безкоштовних мовних курсів.

За словами Яна Маліцького, директор Центру східноєвропейських досліджень, найбільшою невідомою зараз є те, скільки людей захочуть повернутися в Україну після війни – це буде визначатися масштабами руйнувань у країні та тим, які умови українська держава зможе їм запропонувати.

Нагадаємо, що Німеччина оголосила, що у наступному році підвищить соціальні виплати українським біженцям на 12% – через інфляцію. За даними управління соціального страхування Польщі (ZUS), частка українців серед іноземців почала зменшуватися і вони вже не перші за приростом. До Польщі стало більше приїздити людей з Азії та Південної Америки. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі