Глава Єврокомісії похвалила прогрес України на шляху до вступу в ЄС

Поділитися
Глава Єврокомісії похвалила прогрес України на шляху до вступу в ЄС © Getty Images
Урсула фон дер Ляєн вважає, що Україна врешті-решт досягне успіху у своїй заявці на членство.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна робить швидкий прогрес у реформах і може швидко стати членом ЄС.  Про це повідомляє Bloomberg.

Фон дер Ляєн сказала, що вражена тим, як Україна проводить дуже складні реформи, в той час, як триває війна.

"Якщо вони збережуть цей темп, а я бачу, що вони абсолютно мотивовані - це буде вирішальний момент", - додала вона.

Глава Єврокомісії підкреслила, що процес ґрунтується на заслугах, і відмовилася назвати конкретні терміни щодо вступу, але наголосила, що переконана в тому, що Київ врешті-решт досягне успіху у своїй заявці на членство в ЄС.

На блок чиниться тиск із метою прискорення процесу надання членства Україні, але війна та попередні заявки на вступ від кількох інших країн, зокрема, на Західних Балканах, ускладнюють дебати.

Фон дер Ляєн, яка очолює виконавчу гілку влади ЄС, також висловила впевненість, що блок зможе виконати свою обіцянку цієї весни передати Україні мільйон боєприпасів протягом 12 місяців.

"Ми дуже сильно підштовхуємо промисловість, військово-промислову базу. Ми приділяємо цьому багато уваги. Ми робимо все можливе і наполегливо працюємо, щоб досягти поставлених цілей”, - сказала вона. 

Блок також перебуває на ранніх стадіях обговорення 12-го пакету санкцій проти Росії. Країни-члени ЄС розділилися в думках щодо того, які заходи слід включити до цього пакету.

Нові заходи, які можуть бути представлені вже наступного місяця, ймовірно, включатимуть європейську версію заборони G7 на купівлю алмазів у Москви, а також пропозицію оподатковувати прибутки, отримані від заморожених активів центрального банку РФ, щоб допомогти Києву.

Група країн-членів, включаючи Польщу та країни Балтії, хоче піти ще далі, закликаючи до додаткових санкцій щодо поставок СПГ з РФ та інформаційно-технологічних послуг. Деякі країни також закликали до обмежень на російський ядерний сектор. Але ці спроби вже неодноразово зустрічали опір, оскільки рішення щодо санкцій вимагають одностайної підтримки.

Очільники європейських інституцій стримано висловлюються щодо часових рамок вступу України і підкреслюють, що процедура не передбачає чітких хронологічних меж різних етапів, а швидкість вступу залежить від темпів і якості реформ країни-кандидата. Про що говорить перша оцінка Єврокомісії щодо готовності України до приєднання до ЄС, дізнайтеся зі статті експерток Українського центру європейської політики Любові Акуленко і Сніжани Дяченко «Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, які потрібно знати».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі