Деякі європейські лідери побоюються, що Каллас буде занадто жорстка на чолі дипломатії ЄС – через Україну

Поділитися
Деякі європейські лідери побоюються, що Каллас буде занадто жорстка на чолі дипломатії ЄС – через Україну Кая Каллас на конференції з відновлення України у Берліні, червень 2024 року © EPA-EFE/Filip Singer
Дехто вважає, що Кая Каллас занадто багато уваги приділятиме конфлікту з Росією «на шкоду відносинам з рештою світу»

У Європі, після виборів до Європейського парламенту, тривають дискусії щодо кандидатур на посади у Європейській комісії. Прем’єр-міністерку Естонії Каю Каллас називають наступницею Жозепа Борреля на посаді керівника Європейської служби зовнішніх справ – дипломатичного органу ЄС. Ця посада є еквівалентом міністра закордонних справ і вважається однією з чотирьох найвищих посад у Євросоюзі. 

«Деякі лідери зараз побоюються не того, що пані Каллас занадто мила, а того, що вона занадто жорстка – що вона занадто багато уваги приділятиме конфлікту з Росією на шкоду відносинам Європи з рештою світу», – пише The Economist.

Видання зазначає, що вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року стало катастрофою для України та Європи, але підвищило міжнародний авторитет пані Каллас. Її недвозначне «я ж вам казала» сподобалося естонцям та іншим східним європейцям, які відчували поблажливе ставлення до себе з боку Заходу. 

«У багатьох відношеннях Каллас здається ідеально придатною для роботи на високій посаді в Брюсселі. Вона є палким захисником лібералізму та Європи. Вона трохи ботанік, приправляючи розмови посиланнями на академічні та політичні тексти. Вона – інституціоналістка, якій комфортно працювати зі складнощами: здається, вона щиро розлючена популістськими політиками, які обіцяють рішення, що лише погіршать проблеми в довгостроковій перспективі», пише The Economist.

Проте видання не виключає, що робота Каллас на посаді голови європейської дипломатії може розчаровувати. 

«Розбіжності між членами ЄС з багатьох питань часто означають відсутність європейського консенсусу, який можна було б представляти. Пані Каллас не завжди надто дипломатична», – вважають у виданні. 

Нагадаємо, у березні Каллас відмовилася гарантувати, що війська Естонії не втручатимуться у воєнні дії в Україні. Відповідну заяву прем’єрка зробила під час інфогодини уряду, основною темою якого була ситуація із заявою президента Франції Еммануеля Макрона про відправку військ країн ЄС до України. Пізніше вона заявила, що союзники по НАТО не повинні побоюватися, що введення військ в Україну для тренування солдатів призведе до ескалації війни. За її словами, такий крок не втягне Захід у прямий військовий конфлікт з РФ. 

За словами Каллас, Естонія не має плану «Б» на випадок, якщо Україна програє у війні з Росією. Вона вважає, що, якби всі країни-партнери більше допомагали Україні, то Україна б точно перемогла.

Про те, як результати виборів до Європарламенту вплинуть на Україну пише науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань у статті «Вибори до Європарламенту: успіх правих популістів і як це вплине на Україну» на ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі