В Естонії відмовилися гарантувати, що їхні військові не втручатимуться у воєнні дії в Україні

Поділитися
В Естонії відмовилися гарантувати, що їхні військові не втручатимуться у воєнні дії в Україні © Википедия
Кая Каллас зазначила, що обставини можуть змінитись, та й за логікою росіян втручанням є навіть військова допомога Україні.

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас відмовилася гарантувати, що війська її країни не втручатимуться у воєнні дії в Україні, передає ERR. Відповідну заяву Каллас зробила під час інфогодини уряду, основною темою якого була ситуація із заявою президента Франції Еммануеля Макрона про відправку військ країн ЄС до України.

Вказано, що депутати Рійгікогу (парламент Естонії – ред.) питали прем'єрку, чи планує Естонія відправляти своїх солдатів на допомогу Україні. У відповідь Каллас спершу заявила, що такий сценарій не обговорювався. Вона також спробувала роз'яснити плутанину у термінології.

«Про введення наземних військ мови ніколи не йшлося. Ніхто не говорив про відправку наземних військ. В англійській мові це ground troops, troops on the ground або soldiers on the ground - це солдати конкретної країни. Більше того, різні країни це роблять, різні країни надсилають солдатів, щоб допомогти українцям із навчанням», – наголосила Каллас.

Крім того, прем'єр-міністерка зазначила, що у будь-якому випадку рішення відправляти естонські війська до іншої країни приймає не вона. Для цього потрібен мандат Рійгікогу. Консерватори вимагали від Каллас гарантій, що Сили оборони Естонії не втручатимуться у воєнні дії. Однак, таких гарантій вона не дала.

«Я не даю таких обіцянок, бо обставини можуть змінитись. За вашою інтерпретацією, здається, що втручання може бути будь-що. Наша військова допомога Україні також може бути розцінена Росією як втручання, бо ми дуже хочемо, щоб Україна перемогла, ми дуже хочемо, щоб Росія програла та повернулася до своїх кордонів. Адже ми робимо все, щоб Україна перемогла. Ми тут чітко обрали бік, і цей бік України, тому що Росія для нас – пряма загроза», – зазначила Каллас.

Нагадаємо, за підсумками лютневої зустрічі з підтримки України Макрон припустив, що країни НАТО та Євросоюзу таки можуть відправити в Україну свої війська у майбутньому. При цьому він попередив, що зараз консенсусу із цього приводу серед союзників немає. На це критично відреагували лідери крайніх лівих та ультраправих сил Франції, назвавши президента безвідповідальним лідером, який «грає у воєначальника».

Після заяви Макрона з'явилася низка відповідей країн-членів НАТО, у тому числі США, які наголосили, що не збираються відправляти свої війська до України. А генсек Альянсу Єнс Столтенберг згодом лише підтвердив, що таких планів немає.

Пізніше Макрон під час зустрічі з лідерами партій назвав умову, за якої Франція могла відправити свої війська. Так, за словами представника Комуністичної партії Фаб'єна Русселя, французький президент згадав сценарій, який може привести до інтервенції. Зокрема, за словами політика французьких військових, в Україну можуть направити, якщо лінія фронту просунеться «у напрямку Одеси чи Києва».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі