93% жителів найбагатшої країни Європи висловились щодо майбутнього готівки 

Поділитися
93% жителів найбагатшої країни Європи висловились щодо майбутнього готівки  © pixabay.com
Більшість жителів Німеччини вважають, що вони мають право самостійно визначати як користуватись грошима

З ініціативи Deutsche Bundesbank у Берліні засновано Національний готівковий форум Nationale Bargeldforum gegründet. Німеччина є не тільки країною, де традиційно використовують багато готівки для приватних і комерційних розрахунків, але і однією з найбагатших країн ЄС за показниками МВФ щодо рівня валового внутрішнього продукту. Асоціація банківської індустрії, роздрібної торгівлі, захисту прав споживачів, індустрії грошових і касових послуг, операторів банкоматів і Бундесбанку спільно розроблятимуть ідеї щодо розв'язання актуальних проблем використання готівкових коштів, повідомляє Бундесбанк.

Національний готівковий форум створюється для збереження готівки як ефективного та широко використовуваного засобу платежу в мінливому платіжному ландшафті, коментують рішення в Бундесбанку.

Бундесбанк є найбільшим емітентом банкнот євро в євросистемі і забезпечує постачання готівки в Німеччині.

Попри те, що використання готівки і зменшується, 93% респондентів під час репрезентативного опитування Бундесбанку заявили, що хочуть самі вирішити, чи будуть вони платити готівкою чи безготівково за товари або послуги.

Разом з тим, у січні, Рада ЄС та європарламент повідомили, що фіналізували угоду відносно нового пакету боротьби з відмиванням грошей. На території всього ЄС введуть максимальний ліміт для готівкових платежів буде у розмірі 10 000 євро. Держави-члени матимуть можливість знижувати максимальну межу, якщо захочуть.

Крім того, згідно з попередньою угодою, зобов’язані особи (тобто суб’єкти фінансового моніторингу) повинні ідентифікувати та підтвердити особу особи, яка час від часу здійснює операції з готівкою на суму від 3 000 до 10 000 євро.

Сума готівки, яка знаходиться в обігу в Україні за 2023 рік збільшилася на 6,7%, або на 48,3 млрд грн. Станом на початок січня поточного року вона склала 764,4 млрд грн. Про це свідчать дані Національного банку.

Зазначається, що темпи зростання готівки в обігу минулого року виявилися вдвічі меншими, ніж у 2022 році, що зріс на 14,1%. Це пояснювалося високим рівнем невизначеності бізнесу та населення, зумовленим початком повномасштабної війни та ракетного терору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі